Cei trei lideri autoritari, învinși în penultima etapă

Şi Campionatul Promoţie se află înaintea căderii cortinei, anticipată pare-se de liderul Seriei I, Comloşu Mare, care a părăsit terenul după doar… 11 minute ale jocului de la Pesac.

Aşadar, în prima serie, Comloşu Mare nu a rezistat decât 11 minute la Pesac, pentru că, după ce a primit gol, s-a contrat cu arbitrul Graţian Todorescu pentru eliminarea jucătorul Busuioc, şi a ales să părăsească terenul. În consecinţă, pe lider îl paşte pierderea partidei la masa verde.

În seria secundă, nici prima clasată Olimpia Bucovăț nu a evitat eşecul, fiind întrecută la Satchinez cu 3-2. Nici în Seria a III-a liderul nu a fost iertat, Moraviţa fiind întrecută la Răuţi, după ce la pauză conducea cu 2-0.

Dar iată rezultatele înregistrate… Seria I: Banatul Nerău – Mama Mia Becicherecu Mic 2-3, Cenei – Tomnatic 5-4, Pesac – Comloșu Mare 3-0 (forfait), Lenauheim – Teremia Mică 0-3, în meci restanță Banatul Nerău – Lenauheim 3-0;

Seria a II-a: Atletic Timişoara – Bencecu de Sus 2-1, Chinezul Satchinez – Olimpia Bucovăţ 3-2, Fibiș – Bărăteaz 3-2, Bencecu de Jos – Cornești 1-4, Calacea – Hodoni 1-5;

Seria a III-a: Livezile – Uivar 3-2, Răuţi – Moraviţa 4-2, Stamora Germană – Ofseniţa 5-1, Șoimii Pustiniş – Soca 2-0, Bârzava Partoş – Avântul Jamu Mare 4-2, Obilici – Petroman 3-4.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie, Timişene și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.