Centrul de Excelenţă Timişoara, 2-0 cu cel din Târgu Mureş

Tricolor11 a încheiat parcursul în Liga Elitelor U17 Vest cu o victorie în dauna omologilor de la Centrul de Excelenţă Târgu Mureş, scor 2-0 într-un meci jucat sâmbătă de la ora 14 pe terenul Baza II – UPT.

Chera, în minutul 25, şi Şimăndan, la mijlocul reprizei a II-a, au marcat golurile gazdelor, care au mai ochit printre alte oportunităţi şi bară, prin Onişa la scorul de 1-0 respectiv Popa, la 2-0.

Centrul de Excelenţă Timişoara a bifat astfel şi al patrulea succes consecutiv la zero pe teren propriu, din seria de 6 victorii acasă în 2016, încheind returul cu două trimfuri fără replică în ultimele 72 de ore.

Victoria de pe suprafaţa artificială a Bazei II a fost adjudecată de Pădure – Jurj, Ţiereanu, Giosu, Popa – Manolache, Lazăr, Casian – Chera, Onişa şi Şimăndan, antrenorii Adrian Văsîi şi Cristi Petcu apelând pe parcurs şi la Coroiu, Talpoş, Trip şi Burghele, în vreme ce Goţa, Stoianovici şi portarul Dobre au rămas pe bancă.

Centrul de Excelenţă Timişoara a încheiat parcursul „Elitei” Vest cu bilanţul 26 14 3 9 57-38 45 de puncte, în apropierea podiumului şi în faţa omologilor târg-mureşeni, cu linia ierarhică 26 12 2 12 54-53 38 puncte.

Juniorii B de 2000 de la Tricolor11 n-au şi intrat însă în vacanţă, urmând turnee în compania unor jucători de 1999, cu cel puţin 4 meciuri în program în perioada 27-29 mai la Târgu Mureş, respectiv măcar 3 în 10-12 iunie la Novi Sad. Mai apoi, reunirea pentru viitorul sezon, pe 10 iulie.

Garnitura de 2000 a „Centrului” implicată în Seria 5 la juniori B mai are însă două apariţii în program, mâine la Pâncota iar miercuri cu hunedorenii.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.