Centrul de Excelență Timișoara întoarce pe final rezultatul la LPS Târgu Jiu, în Seria 5 la juniori B

Centrul de Excelență Timișoara a câștigat prima deplasare efectuată în Seria 5 a Campionatului Național de juniori B, 1999/2000, programată în cadrul rundei a treia a noii ediții, după ce a condus pentru scurt timp în primele minute de joc și a răsturnat decisiv soarta partidei spre final.

Centrul de Excelență Timișoara a repurtat astfel al doilea succes, după cel consemnat acasă în weekend-ul trecut, 4-0 cu LPS Sebeș, învingând acum cu 3-2 la Târgu Jiu, în dauna localnicilor de la LPS.

Rusu a deschis scorul pentru vizitatori în minutul 6, gazdele egalând prin Ciobănoiu în minutul 9 și chiar preluând conducerea puțin după mijlocul reprizei a II-a, 2-1 din 11 metri, prin Vîlceanu, în minutul 63, însă Manea a egalat și el, tot din penalty, în minutul 70, iar Coroiu a completat revenirea celor de pe malurile Begăi, chiar la finish, 2-3 în minutul 80.

Centrul de Excelență Timișoara: Barbu – Stoianovici (65, Cora), Manea, Țiereanu, Coroiu, Casian (50, Goța), Băncean (65, Constantin), Leucean (24, Doda), Trip (50, Pițigoi), Șimăndan, Rusu.

Rezervă: Zaha.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.