Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – CSM Lugoj 1-4 (1-3): FOTO. Rezultate, marcatori. Jocuri anulate din cauza vremii

Două colege de eșalon din Seria a IV-a a Ligii 3 au jucat astăzi un meci amical, cu 4 săptămâni înaintea începerii sezonului de primăvară în eșalonul terț, oaspeții mai bine clasați desprinzându-se din prima oră. Detalii, fotografii precum și rezultatele și marcatorii altor întâlniri de verificare…

Disputat multă vreme pe o ploaie măruntă, meciul de pregătire a pus în lumină două echipe care merită toată lauda pentru efortul depus. Nu a mai fost să fie însă ca juniorii de la Centrul Național de Pregătire să încheie la egalitate, așa cum au mai făcut-o recent în alte două amicale ale iernii, cu Fortuna Becicherecu Mic şi Ripensia Timişoara, de această dată elevii lui Cristian Petcu şi Ionuţ Vucea fiind întrecuţi la scor.

S-au disputat 4 reprize a câte 30 de minute iar în prima oră de joc s-au înscris patru goluri, un hat-trick reuşind Gelu Velici în minutele 19, 32 și 58 iar ca marcatori mai ieșind la rampă Andrei Sărăcin în minutul 105 respectiv Darius Ţiereanu pentru învinși, în minutul 40.

O menţiune, antrenorul Cosmin Petruescu a introdus în teren 4 jucători de la echipa a doua, și anume Andrei Sărăcin, Deian Ştefănescu, Mădălin Paulescu şi Gabriel Secoşan, plus doi juniori de la grupa profesorului Moatăr, Alexandru Maier şi Andrei Raţiu.

Centrul Naţional de Pregătire: Dobre – Jurj, Ţiereanu, Stoianovici, Popa, Bănceanu, Casian, Trip, Peter, Burghele, Şimăndan.

Antrenor Cristian Petcu.

Au mai jucat: Pădure, Kovari, Coroiu, Baltariu, Coţa, Pop, Gîdea, Piţigoi, Filip.

CSM Lugoj: Păduraru – Precupanu, Radak, Niculescu, Fridrich, Velici, Cuedan, Ciubotariu, Olariu, Szeckely, Pădurariu.

Antrenor Cosmin Petruescu.

Au mai jucat: David Filip, Ştefănescu, Nicolescu, Secoşan, Paulescu, Mărmăneanu, Dobra, Maier, Raţiu, Sărăcin, Grega.

Au arbitrat: Mirel Pacealoiu – Daniel Balaj şi Darius Roşiu.

+

Astăzi s-au disputat și alte meciuri amicale, ca de exemplu…

Fortuna Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 0-1 (0-0): Dorin Codrea (88).

Păulişana Păuliş – ACS Ghiroda 1-0 (0-0)

ACS Poli Timişoara juniori B – Voinţa Maşloc 0-5 (0-3): Norbert Găleţan, Denis Vînătu, Cătălin Petri, Alexandru Rus şi Darius Viţan – din lovitură de la 11 metri.

AS Peciu Nou – Electrica Timişoara 2-0 (0-0): Marius Matei şi Gabriel Daju. Antrenori ai gazdelor au fost confirmați Remus Steop (principal) şi Orlando Trandu (secund).

Unirea Tomnatic – AS Seceani 1-1 (0-0): Alexandru Moricz (min. 35) / Laurenţiu Berar (min 21). Ambele echipe au noi tehnicieni pe bancă începând din această iarnă,  la Unirea fostul căpitan al Ghirodei, Leonard Naidin, iar la Seceani ex-antrenorul-jucător de la echipa Progresul Gătaia, Adrian Bungău.

ACS Unirea Sîntana (Arad) – CS Unirea Sânnicolau Mare 1-0 (0-0)

ASU Politehnica 2003 – CSM Reşiţa 2003 5-3 (2-3).

Două meciuri nu s-au disputat din cauza timpului nefavorabil, și anume AS Carani – Cocoşul Orţişoara şi AS Oraviţa – ASO Făget.