Codrean, două: ACS Poli II – Progresul Gătaia 4-2 (3-2). FOTO

Ultimul joc amical al zilei de sâmbătă pe terenul sintetic din complexul sportiv ”Dan Păltinișanu” s-a derulat de la ora 15,30 și s-a încheiat cu victoria junilor pregătiţi de Victor Collins, care a avut la dispoziție numai două rezerve, și din nou fără Sorescu, care s-a pregătit la… concurenţă cu acest meci: ACS Poli II – Progresul Gătaia 4-2 (3-2).

A fost încă o partidă desfășurată pe vreme frumoasă, însorită, și pe o suprafață de joc adecvată.

Cochinţu şi Cherecheş au fost uşor accidentaţi şi nu au putut fi utilizaţi de timișoreni, pentru care au marcat Codrean, în minutul 18, Oprea în minutul 27 – când prelua din nou conducerea, Popan în minutul 39 şi același Codrean imediat după pauză, în minutul 47.

Divizionara D timișeană a înscris prin Bungău în minutul 24 şi Barburescu în minutul 44 dar victoria a aparținut grupării din Liga 3.

Au jucat formaţiile:

ACS Poli II : Contra – Filip, Torok, Sturz, Podină, Pop, Andreici, Popan, Codrean, Oprea şi Velcotă.

Au mai intrat: Totic şi Kokora.

Progresul Gătaia: Vlad – Stoicoiu, Cătău, Ionesi, Gavrilă, Prodana, Bungău, Parvany, Tăbăcaru, Barburescu şi Pleşcan.

Au mai intrat: Culda – Rugăreanu, Petru, Osiac și Cîmpan.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.