Cosur 3, Sîrbu 3, Avântul Periam câte 4 în fiecare parte

Avântul Periam a revenit în trombă prin a pune punct de o manieră categorică unei serii cu o singură victorie în precedentele 5 etape, realizând un record personal de scor al clubului de la promovarea în Divizia D Timiș.

Astăzi de la ora 17, în ultimul meci al sâmbetei în liga a patra timișeană, Avântul Periam a marcat de câte 4 ori în fiecare repriză, făcând astfel uitat precedentul joc pe teren propriu, pierdut cu 1-3 în fața Dumbrăviței.

În penultima întâlnire a rundei a XXIV-a în ”D Timiș”, Avântul Periam – Flacăra Făget 8-1 (4-0), Cosur și Sîrbu înscriind de câte 3 ori pentru formația lui Marius Stanache.

Pe rând, au înscris Cosur în minutul 1, Vereșteanu în minutul 22, din nou Cosur (25), Sîrbu (43 – penalty), tot el și după pauză, în minutul 57, iar spre final Rejep în minutul 70, și din nou Cosur (80) respectiv Sîrbu (83), după care Bîrză a semnat golul de onoare al făgețenilor, în minutul 90. Este cel mai sever eșec al celor de la Arsenal Flacăra în actuala stagiune.

Vom reveni cu amănunte de la jocurile de astăzi în Divizia D Timiș.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.