CS Ghiroda ochește bara la 1-0 și e egalată la potou: 1-1 (1-0) cu Voința Mașloc

CS Ghiroda n-a mai învins la zero și în al doilea meci acasă din retur, fiind egalată când mai nimeni nu se aștepta de o nou-promovată neînvinsă în retur și ajunsă la al treilea 1-1 în 2015: CS Ghiroda – Voinţa Maşloc 1-1 (1-0). Detalii, declarații și imagini…

Derby-ul sâmbetei în etapa a XXI-a din Divizia D Timiș s-a încheiat la egalitate, 1-1. Localnicii au reuşit deschiderea scorului în minutul 39, când Baranyi i-a pasat excelent în careul de 16 metri lui Jichici iar acesta a înscris pe lângă portarul Amarinei, din colţul careului de 6 metri: 1-0.

Rezultat cu care s-a încheiat prima repriză, cu toate că oaspeţii puteau să conducă liniştit la pauză dacă Lucian Stoica nu ar fi ratat în minutele 11 şi 22.

În partea a doua au început să curgă şi cartonaşele galbene, acordate corect de arbitrul Cătălin Botaş, iar în minutul 76 Matei a fost eliminat pentru lovirea cu mingea a arbitrului asistent Adrian Filip.

Golgeterul gazdelor, Alexandru Baranyi, rata în prealabil desprinderea pe tabelă, în minutul 69, la şutul acestuia de la 16 metri opunându-se bara din dreapta portarului Amarinei.

Golul egalizator a venit când nimeni nu se mai aştepta, în urma unei lovituri libere de la 20 de metri, Ovidiu Glodean expediind o ”torpilă” ce e făcut inutilă intervenţia portarului Narcis Laurenţiu, care a respins în propria poartă.

*

CS Ghiroda: Laurenţiu – Stanciu, Uzun, Protopopu, Zele (min. 30, Iambor), Mancaş, Boangheş, Duţu (min. 88, Rogojinaru), Roman, Barany, Jichici (min. 75, Baidoc).

Antrenor: Steop Remus.

Pe bancă: Vlad, Mureşan, Bârsan şi Trandu.

Voința Maşloc: Amarinei – Gabără, Matei, Berceanu, Hriţcan, Ionuţ, Bungău (min. 70, Vântură), Glodean, Bocor (min. 69, Cosur), Şuleap (min. 71, Popa), Stoica.

Antrenor: Rupa Daniel.

Pe bancă: Luca, David.

Arbitri: Cătălin Botaş – Adrian Filip, Alin Botaş. Observatori: Nicolae Grigorescu şi Emil Constantinescu.

*

La cald…

Remus Steop:  ”Joc disputat pe un teren care nu mi-a ajutat echipa. Am suferit la construcţie, adversarul s-a bătut pentru fiecare minge. Am făcut greşeli, iar experienţa celor de la Maşloc, superioară faţă de cea a tinerilor de la Ghiroda, a contat. Una peste alta, rezultat echitabil”.

Daniel Rupa: ”Meci greu, exact cum ne aşteptam, în care am întâlnit un adversar bun, iar contrar cursul jocului am primit un gol pe fondul dominării noastre. Sunt foarte mulţumit de atitudinea jucătorilor. Îmi pare rău că l-am pierdut pe Matei (n.n.: eliminat) pentru un gest nesportiv. Mă bucură faptul că a revenit la echipă cu gol Ovidiu Glodean. Le mulţumesc jucătorilor pentru dăruirea şi ambiţia de care au dat dovadă la acest meci. Cu puţină şansă plecam cu toate cele trei puncte. Etapa viitoare ne aşteaptă derby-ul cu Ripensia şi ne dorim să facem un joc bun”.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.