CS Millenium Giarmata, depășită după pauză de Metalul

Drăghici a deschis scorul pentru divizionara C timișeană CS Millenium Giarmata în meciul amical disputat joi după-amiază la Reșița, stabilind scorul la pauză, 0-1, dar Enescu și Hlinca au răsturnat rezultatul în favoarea gazdei CS Metalul.

Partida, desfășurată de la ora 14 pe terenul sintetic din complexul ”Mircea Chivu”, va beneficia săptămâna viitoare și de o revanșă, cel mai probabil tot în Valea Domanului.

Daniel Oprița i-a aliniat la CS Metalul Reșița pe Zimmermann – Crețu, Tătaru, Ciobanu, Sandu – Vasile, Ionescu, Feher, Szabo – Claudiu Ionescu, Ponoran, introducându-i de la pauză și pe Ciucă, Cristian, Hlinca, Popescu, Liuba, Bărbulescu, Gohoreanu, Szijj, Breșneni, Buhăescu și Enescu.

CS Millenium a început deplasarea în alcătuirea Păduraru – Soare, Artimon, Gârba, Dancia – Mihuța, Bârză, Fuchs, Andrei Ștefan – Leonte, Drăghici, la reluare Călin Cojocaru apelând și la Butoiu, Diarra, Oneț, Dorin Codrea, Domșa, Berar și Beloescu.

Indisponibili, cu probleme medicale, Leucă, Anagor, Firan și Boltașiu n-au evoluat pentru alb-albaștrii din liga a III-a.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.