Din cornere: UTA Bătrâna Doamnă – Centrul de Excelență Timișoara 2-0 în Liga Elitelor U17 Vest

Centrul de Excelență Timișoara a pierdut astăzi în deplasarea din etapa a XXIII-a a Ligii Elitelor U17 – Vest cu 2-0 (2-0) la UTA Bătrâna Doamnă, care a marcat de fiecare dată din corner, cu o lovitură de cap respectiv cu o reluare cu piciorul, în minutele dinaintea pauzei.

Niște inexactități defensive au costat echipa Tricolor11 a Centrului de Excelență Timișoara punctele în deplasarea de astăzi la gruparea din a doua jumătate a ierarhiei UTA Bătrâna Doamnă, care s-a impus la Sânnicolau Mic în condițiile unui vânt puternic în partida de la ora 14.

Adrian Văsîi i-a aliniat astăzi pe Dobre – Jurj, Țiereanu, Giosu, Popa – Casian, Onișa, Coroiu – Chera, Trip și Șimăndan iar Talpoș, Goța, Stoianovici și Bănceanu au intrat pe parcurs, în vreme ce Barbu a rămas pe banca de rezerve.

Tricolor11 e la egalitate de puncte cu ACS Poli, cu care va și juca restanța, pe pozițiile 4-5, înaintea ultimelor 3 etape din parcursul returului.

Echipele Centrului de Excelență Timișoara vor reintra în întreceri după pauza Sfintelor Sărbători de Paști, pe 7 și 8 mai, mai întâi în Liga Elitelor U17 – Vest, cu Intersar Sibiu, iar apoi în Campionatul Național FRF de juniori B – Seria 5, la Hunedoara.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.