Divizia D Timiș: gazdele, victorii clare la zero

Abia de 3 săptămâni a început noul sezon al Diviziei D Timiș dar iată că seara de vineri și amiaza sâmbetei au adus deja primele meciuri ale rundei a cincea, semn că sezonul își intră încet, încet în drepturi depline.

Ca aperitiv, debutul etapei a cincea a adus jocuri fără istoric și victorii pe măsură ale amfitrionilor, cât pentru un set la zero în tenisul de câmp respectiv un scor de forfait.

La Dudeștii Vechi, vineri seară, în nocturnă, încă o corecție pentru ”mânjii” oaspeților, Pobeda – ACF Băban Marcel Jimbolia 6-0 (2-0).

27

Au marcat Octavian Fibișan în minutele 20 și 77, Daniel Vasilcin în minutul 31, Ioan Kalapis (48), Sebastian Lobonea (51) și Toni Ciocani (56), cu mențiunea că ”bulgarii” au avut și 4 bare, prin Oboroceanu, în minutul 21, Lobonea (63), Eugen Ciocani (75) și Tulcan (80).

Pobeda: Szofran  – Boboiciov, Matei, Fibișan, Roncov, Toma Budur, Vasilcin, Galea, Oboroceanu, Kalapis, Lobonea.

Au mai jucat: Eugen Ciocan, Toni Ciocani, Babușcov, Daniel Tulcan.

Rezerve: Bratan, Ioan Ciocani, Horoba.

ACF Băban Marcel: Micu – Niță, Catrici, Palade, Meca, Petrovici, Gheorghioiu, Andrei, Mamete, Radu, Chiper.

Au mai jucat: Jigalov, Nica.

Rezerve: Cioată, Usanu.

Un singur meci și sâmbătă de la ora 11, la Dumbrăvița, unde gazda ACS a trecut de ACS Peciu Nou cu 3-0 (0-0) prin golurile lui Silviu Bălace (50 – penalty), Ștefan Andrei (70) și Andrei Hodiș (85).

Dumbrăvița: Miklos – Scrob, Nohai, Foldi, Mărcuți, Bîrsanu, Ștefan, Paleacu, Borlea, Bălace, Hodiș.

Au mai jucat: Cioancă, Rus.

Rezerve: Iacob, Bîrză.

Peciu Nou: Trifon – Dandu, Hoța, Isacov, Gașpar, Ghiorbe, Rus, Husarciuc, Bud, Lazăr, Schipor.

Au mai jucat: Timiș, Luminosu.

Rezerve: Kele.

Oaspeții, fără câțiva titulari în componență, au fost conduși de pe bancă de secundul Daniel Ușvat, în absența principalului Handrache, aflat în concediu de odihnă.

Ierarhia provizorie și programul etapei a V-a, pe coloana dreaptă. Resul etapei, diseară și mâine.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.