Divizia D Timiș: program şi arbitri + golgheteri

Etapa a IX-a din liga a patra timișeană se dispută pe durata a trei zile, începând de astăzi, iar una dintre echipele de pe podium, Pobeda, ocupantă a locului secund și egală la puncte cu prima clasată, va inaugura runda acasă cu Arsenal Flacăra Făget, de la ora 17.

Liderul ACS Ghiroda se va deplasa la Cocoşul Orţişoara, care a învins la scor în etapa trecută iar băieţii lui Ghiţă Chimiuc doresc o nouă victorie, trupa lui Paul Codrea având pe de altă parte cel mai bun atac, în vreme ce Voinţa Maşloc joacă pe teren propriu cu revelaţia acestui început de campionat, AS Murani.

Dar iată programul complet…

Pobeda Dudeştii Vechi – Arsenal Flacăra Făget este vineri 30 septembrie de la ora 17 pe arena Hristo Stoichkov, cu cei trei arbitri: George Roman – Bogdan Chiorpec şi Laurenţiu Marian, observatori fiind Ioan Popa şi Florian Mierea.

Sîmbătă 1 octombrie de la ora 11 sunt două jocuri:

ACS Dumbrăviţa – Unirea Banloc va fi arbitrat de Ioan Copaci la centru, ajutat la cele două linii de Vlad Boicu şi Flavius Ciorogar, iar cei doi observatori sunt Ioan Franţ şi Ioan Lăzărescu;

Voinţa Maşloc – AS Murani (teren Chişoda), la care arbitrează trioul Răzvan Drăgoi – Alin Botaş și Roxana Cișmaș Malac, iar observatori sunt Cornel Avram şi Traian Dejeu.

Tot sâmbătă, alte două meciuri, de la ora 15:

Cocoşul Orţişoara – ACS Ghiroda, cu cei trei arbitri Florin Brădău, Raul Ghiciulescu şi Bogdan Balaj și observatorii Daniel Ionescu şi Nicolae Istrat;

Avântul Periam – AFC Băban Marcel Jimbolia, la care arbitrează Alexandru Manea, cu cei doi tuşieri, Mădălin Bulgăraşu respectiv Alexandru Argatu, cei doi observatori fiind Ioan Manole şi Iosif Mânecan.

Duminică 2 octombrie de la ora 11 e programat un singur meci, CSM II Lugoj – Timişul Şag, cu arbitrii Cătălin Botaş – Bogdan Gheorgheoiu şi Denis Mihăescu, iar cei doi observatori: Aurel Bobu şi Livian Hotico.

Iar de la ora 15 alte trei meciuri, după cum urmează:

Voinţa Biled – Unirea Sânnicolau Mare, la care arbitrează Daniel Vărzan asistat la cele două margini de Nicolae Chiţoiu şi Patricia Samsudean, observatori fiind Iulian Spătaru şi Daniel Iovan;

AS Seceani – AS Peciu Nou, arbitrat la centru de Raul Ciev, ajutat la cele două linii de Alexandru Gherman şi David Şvaia, cei doi observatori fiind Cornel Făniţă şi Ionel Poclid;

Progresul 1906 Ciacova – Progresul Gătaia, cu cei trei arbitri, Daniel Neagoe – Andrei Martinovici şi Alexandru Bardan, iar observatori Nicolae Grigorescu şi Teodor Moţiu.

+

În ierarhia golgheterilor, după opt etape, în frunte este cu 11 goluri Flavius Tulcan, de la Avântul Periam. Îl urmează, cu…

9 goluri… Alexandru Radovan (Orţişoara), Sebastian Lobonea (Pobeda Dudeştii Vechi);

8 goluri… Alexandru Apostol (Făget), Florin Bolgea (Făget), Alexandru Baranyi (Ghiroda), Ionuţ Ologu (Periam);

7 goluri… Emanuel Pătraşcu (Ghiroda), Andrei Cărpinişan (Unirea Sânnicolau Mare), Florin Dochiţa (Ghiroda), Raul Costescu (Murani);

6 goluri… Ionuţ Pîrjol (Murani), Andrei Hodiş (Dumbrăviţa), Sebastian Budur (Ghiroda);

5 reușite… Denis Vînătu (CSM II Lugoj), Florin Natanticu (Banloc);

4 goluri… Raul Iţu (Timişul Şag), Dragan Paulevici (Biled), Silviu Bălace (Dumbrăviţa), Cornel Mihalache (Biled), Laurenţiu Berar (Seceani), Bogdan Moroşanu (Şag), Lucian Stoica (CSM II Lugoj), Dragan Paulevici (Biled), Tibor Bokor (Ciacova);

3 goluri…. Ovidiu Glodean şi Cristian Pele (ambii Maşloc), Cosmin Bogdan (Maşloc), Stelian Argatu (Murani), Adrian Ştefan (Dumbrăviţa), Cosmin Mancaş (Ghiroda), Bogdan Costea (Unirea Sânnicolau Mare), Alex Rus (Maşloc), Claudiu Sturza (Timişul Şag), Nicuşor Bogdan (Biled) și Nicu Făgeţan (Seceani).

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: