Divizia D Timiș: rezultate, marcatori

Liga a IV-a din Timiş a programat sâmbătă majoritatea jocurilor din etapa a II-a, în care oaspeții au luat partea leului, cu 4 victorii și 3 remize.

Sâmbătă 17 august s-au jucat trei meciuri de la ora 11, încheiate cu următoarele rezultate…

ACS Pobeda Star Bîşnov – CS Phoenix Buziaş 1-3 (0-1).

Gazdele au marcat golul de onoare în prelungiri (minutul 90+3), prin Gabriel Drăguş, în schimb nou promovata în acest eşalon a înscris de trei ori până atunci, prin Bebe Jula (min. 23), Claudiu Groza (min. 61) şi Dan Şandru (min. 72). În minutul 45, Caius Marta, de la vizitatori, a ratat o lovitură de la 11 metri.

AS Peciu Nou – AS FC Rapid Săcălaz 2-2 (0-1): Alexandru Martinovici (min. 65) şi Adrian Negruţ (min. 90+4), respectiv Nicolae Constândana (min. 29) şi George Beloescu (min. 48).

CSM Lugoj – ACS Voinţa Maşloc 0-2 (0-0).

După ce în prima etapă lugojenii au învins în deplasare cu 1-3 la Sânnicolau Mare, ce au luat pe mere, au cedat pe pere, acasă, în faţa Voinţei din Maşloc, care şi-a recuperat punctele pierdute în runda trecută. Cele două goluri au fost marcate de Cătălin Crişan (min. 65) şi Alexandru Neag (min. 80).

Alte cinci jocuri s-au disputat de la ora 18….

AS Seceani – CS Millenium Giarmata 1-3 (1-0).

Gazdele au deschis scorul în minutul 25, prin Adrian Radu, din lovitură de la 11 metri, ca apoi, după pauză, oaspeţii să înscrie de trei ori, prin Florin Pîrvulescu (min. 55), Alexandru Vlăduţi (min. 58, din lovitură de la 11 metri) şi Claudiu Apostol (min. 80). În minutul 52, portarul Cătălin Constantin a suferit o accidentare gravă, fiind înlocuit cu un jucător de câmp din tabăra gazdelor, rezerva Dragan Udoviţă.

CS Timişul Şag – CS Unirea Sânnicolau Mare 4-1 (1-0): Radu Jude (min. 27), Petru Gîtin (min. 29), Daniel Nicolaescu (min. 48) şi Gheorghe Costescu (min. 80), respectiv Andrei Cărpinişan (min. 65). Î

În minutul 42 s-a format un meleu în faţa băncii de rezerve a gazdelor, iar după un minut de parlamentări arbitrul Raul Ciev a eliminat doi jucători pentru bruscare, și anume pe rezerva Mureşan Anghel de la gazde respectiv Bogdan Pînzaru. De menţionat și că în minutul 67 Aleksandar Radovan a ratat o lovitură de la 11 metri acordată gazdelor.

ASO Deta – Cocoşul Orţişoara 1-1 (0-0).

Elevii lui Gheorghe Chimiuc au deschis scorul în minutul 60, din lovitură de la 11 metri, iar gazdele au egalat cu un sfert de oră înainte de final, prin reuşita lui Daniel Fandel.

CSC Dudeştii Noi – CS Universitatea de Vest din Timişoara 4-7 (1-5).

Au marcat: Laurenţiu Berar (min. 30), Răzvan Plopeanu (min. 50, din lovitură de la 11 metri), Marius Nichitean (min. 90+1) şi Claudiu Balint (min. 90+3), respectiv pentru învingători: Ionuţ Vucea (în minutele 3, 20, 43), Mihai Olariu (min. 5), Florin Olariu (min. 10), Rareş Mureşan (min. 70) şi Mădălin Grunţă (min. 80).

CS Unirea Tomnatic – AS Progresul 1906 Ciacova 1-1 (0-1) .

Trupa lui Vasile Mureşan a deschis scorul în minutul 5, prin Alexandru Gârlea, iar gazdele au reuşit egalarea cu patru minute înainte de final prin Cătălin Crişan.

Duminică 18 august de la ora 18 se va juca ultimul meci al etapei, între ACS Carani și CS Avântul Periam.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.