Divizia D Timiș: Șag acasă, Periam afară, la scor

Alte două partide din cadrul etapei a 22-a din Divizia D Timiș s-au jucat sâmbătă după-amiază, încheindu-se cu victorii la scor.

CS Timişul Şag – Flacăra Arsenal Făget 7-2 (4-1)

Bogdan Moroșanu: o triplă în poarta făgețenilor

Au marcat: Mihai Grigore (min. 6), Lucian Robotă (min. 9), Bogdan Moroşanu (minutele 19, 52, 88) și Ciprian Palade (min. 38 şi 55), respectiv Sergiu Ţofei (min. 35 – din lovitură de la 11 metri) şi Alexandru Apostol (min. 89).

Pe un gazon foarte bun, gazdele au zburdat pe teren, reuşind după 45 de minute să conducă detaşat, la trei goluri diferenţă. După pauză, o continuare pe măsură, trupa lui Iulian Munteanu şi Adrian Ianoşev reuşind alte trei goluri şi o victorie la scor în faţa celor din Făget, fără antrenorul Adrian Brazovan, plecat din ţară şi suplinit de Valeriu Lazăr. De remarcat forma lui Bogdan Moroşanu, care a reuşit un hat-trick, Ciprian Palade semnând și el două goluri.

Timişul: Toma – Robotă, Foldi, Alex Marincu, Adrian Marincu, Racoceanu (min. 52, Tutunaru), Costea (min. 65, Flavius Roşu), Moricz, Palade (min. 60, Ropotă), Moroşanu, Grigore (min. 56, Seculin).

Antrenor: Iulian Munteanu.

Pe bancă: Indic, Mărgineanţu, Buruiană.

Arsenal Flacăra: Ardelean – Trofin, Neagu, Onae, Pamfiloiu, Bârză (min. 60, Chelbu), Dănăilă, Curelaru, Ţofei, Apostol, Jurj (min. 70, Schimdt).

Pe bancă, portarul de rezervă Manzur.

Au arbitrat: Florin Brădău – Nicolae Chiţoiu şi Cristian Pleşa. Observatori: Ioan Popa şi Florian Mierea.

În celălalt meci disputat tot în această după-amiază de la ora 17 în liga a patra timișeană, Progresul Ciacova – Avântul Periam 0-4 (0-2). Cele patru goluri pentru trupa lui Sorin Câtea au fost reuşite de Raul Iţu (min. 3), Ionuţ Ologu (min. 38) şi Sebastian Lobonea în minutele 76 şi 80.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.