Divizia D Timiș. Tot oaspeții mai pe fază și duminică

După ce vineri și sâmbătă au agonisit 3 victorii și două remize pe alte terenuri, formațiile vizitatoare n-au cedat nici la ora căderii de cortină peste etapa a noua a Diviziei D Timiș, smulgând un succes și înregistrând un bilanț general favorabil, 9 1 4 4 6-13, totalul golurilor înscrise în runda ce a marcat mijlocul turului fiind de 19.

AS Seceani – Avântul Periam 1-1 (0-0): Marius Pop (90), cu un lob de la 25 de metri peste portarul ieșit dintre buturi, marcatorul fiind introdus în teren în minutul 80, respectiv Victor Toma în minutul 75, cu un șut de la 16 metri la colțul lung, după o acțiune personală pe flancul drept.

Este și prima remiză înregistrată de Avântul în acest campionat, după ce în precedentele două deplasări se impunea cu identicul 1-2.

Progresul Ciacova – Unirea Tomnatic 1-2 (0-2): Alexandru Ghinea (52) / Marius Antemie (2), Alexandru Vlad (44).

Al treilea eșec la rând al Progresului respectiv a treia victorie a Unirii, ultima fiind în urmă cu 5 etape tot în deplasare. Marius Postolache a ratat în minutul 61 pentru Unirea o lovitură de la 11 metri, șutând pe lângă poartă.

AS FC Bazoșu Vechi – Progresul Gătaia 1-1 (0-0): Florin Dobre 72 / Cristian Pele 47.

A doua remiză la rând acasă pentru nou-promovați dar și al treilea 1-1 succesiv pentru Progresul.

Rezultatele etapei a IX-a, programul rundei a X-a și clasamentul la zi, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.