Două remize, două succese ale gazdelor, două în deplasare

Rezultate în ”porții” egale în meciurile jucate de la ora 11 în etapa a X-a din Divizia D Timiș, runda urmând a continua după-amiază.

Remizele, și în duelul unor formații apăsate de griji, și în disputa unor aspirante la locuri fruntașe…

CS Millenium Giarmata – Rapid Săcălaz 2-2 (1-1): Raul Costescu în minutul 25, Alexandru Vlăduți 90+2 – din lovitură de la 11 metri / Dacian Nastai 33, George Beloescu 88.

CSC Dudeștii Noi – Unirea Tomnatic 1-1 (0-1): Dan Roman 79 / Ionuț Miculete 42. Oaspeții au înscris în minutul 10, dar golul nu a fost validat, deși balonul a depășit cu întreaga circumferință linia porții. Artimon (CS Unirea) a reluat cu capul din 6 metri în transversală în minutul 86.

Victoriile acasă, de la 2-0 la pauză…

Voința Mașloc – Cocoșul Orțișoara 2-1 (2-0): Răzvan Burghelea 20, Alexandru Lazăr 45+1 / Deian Pecarov 30.

CSM Lugoj – Pobeda Dudeștii Vechi 4-0 (2-0): Alexandru Maier 6, 29, Gakou Aboubacar 71, 80.

Succesele în deplasare, în contul unor nou-promovate…

Unirea Sânnicolau Mare – Phoenix Buziaș 1-2 (0-1): Cătălin Crișan 60 / Lucian Gavriluță 5, Caius Marta 70, din lovitură de la 11 metri. Experiența vizitatorilor și-a spus cuvântul.

AS Seceani – CSU UVT 2-5 (1-2): Gabriel Gînju 41, 86 / Denis Hotca 4, 11, Patrick Niță 50, Rareș Mureșan 61, 72.

Programul etapei și clasamentul, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.