Dragomir și Mailat, între cei 3 înlocuiți în 11-le de start, intrați după pauză: Croația – România 3-0 la U18

Croații lui Ferdo Milin au completat o dublă victorie la zero împotriva României, marți și joi, la nivelul reprezentativelor sub 18 ani, elevii lui Andrei Spier fiind depășiți și astăzi, la Višnjevac, cu 3-0, la pauză 2-0, după ce alaltăieri se înclinau la Zupanja deja în prima jumătate de oră, cu 2-0.

Vlad Dragomir: deschidere de scor la Deva, în primele 10 minute, la juniori A

Vlad Dragomir

Vlad Dragomir și Sebastian Mailat, titulari în prima dispută internațională amicală a României U18 în Croația, s-au regăsit astăzi între cei 3 juniori care n-au mai fost incluși în primul 11, alături de Panait, intrând în schimb Licu, Patrick Petre și Ene. Dragomir a fost introdus joi din minutul 62 iar Mailat, de la LPS Banatul, pentru ultimele 10 minute.

Marți, gazdele au marcat prin Spoljaric, în minutul 3, și Fintić, în minutul 29, iar după pauză Milin a apelat la alți 7 convocați, din lotul de 21.

Astăzi, golurile croaților au fost înscrise în minutele 19, 40 și 87, iar antrenorul Andrei Spier a folosit următorii jucători: Arpad Tordai (80, Laurențiu Popescu) – Eduard Cornea (80, Alex Negrea), Alin Dudea (46, Ștefan Suru), Antoniu Matuschka, Rafa Licu – Patrick Petre (46, Nicușor Cârnat), Denis Chivari (80, Sebastian Mailat), Dragoș Cojocaru, Alexandru Cicâldău – cpt. – Cristian Ene (46, Adrian Petre), David Popa (62, Vlad Dragomir).

Componența Croației în prima victorie a fost Buntić – Maglica, Anočić, Anić, Jurić, Kulenović, Budan, Rašić, Fintić, Špoljarić, Kolar, iar după pauză au mai intrat și Matošević, Mauer, Božić, Čabraja, Travagglia, Lucić, Jurić.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.