„Dubla” lui Stoichescu desprinde ACS Poli II: 4-1 la Srbianca

Campionatul Municipal a programat marţi după-amiază un joc cîştigat de alb-negri, FC Srbianca – ACS Poli II 1-4 (0-1), meci cu ocazia căruia am surprins şi un antrenament al rugbyştilor juniori de la Rugby Club Tătucu Giroc Chişoda…

Una dintre echipele care joacă pe terenul Chişoda, FC Srbianca, împlineşte patru ani de când Miodrag Giuchici a vândut clubul unei firme de construcții, care este reprezentată de domnul Mircea Moldovan, preşedinte al grupării. Antrenorul formaţiei este Dinu Golea, care pregăteşte echipa din plăcere, iar printre jucătorii care au rămas la echipă se numără simboluri ale clubului, de exemplu Stănescu, Rupa sau Ion Doru. Componenţii Srbiancăi sunt din Chişoda şi cartierul Giroc, aduşi la echipă de antrenor. Şi aceştia joacă tot de plăcere dar sunt oarecum recompensaţi la sfârşitul jocului, de către colegul lor Florin Topală, cu răcoritoare şi un “grătar”.

Cît despre meciul în sine, fără istoric, am asistat la un joc la discreția oaspeților, care s-au impus categoric datorită reuşitelor lui Denis Iambor, în minutul 44, Petrică Stoichescu, în minutele 55 şi 69, şi Bogdan Vîlceanu, în minutul 85.

Golul de onoare al gazdei Srbianca a fost marcat de Milan Cristache, în minutul 79, la scorul de 0-3.

Dar iată şi echipele…

FC Srbianca: Ciprian Luca  (min. 56, Dorin Moroșanu) – Mircea Dumiter, Florin Topală, Daniel Mureșan, Daniel Ușvat, Gheorghe Stănescu, Vasile Rupa (min. 46, Milan Cristache), Alin Sere, Alexandru Gulgaș, Dănuț Barbu (min. 89, Alin Scridon), Răzvan Bălasea (min. 60, Alexandru Fioreanu). Antrenor: Dinu Golea.

ACS Poli II: Victor Gârlea (min. 85, Răzvan Bercuci), Mircea Iovan, Cristian Bocşan, Denis Miheţ, Caius Rus, Samuel Lihoni, Cătălin Pîrvulescu (min. 79, Denis Golda), Răzvan Stolojescu (min. 75, Dragoș Lazăr), Denis Iambor (min. 61, Ionuț Miculaş), Bogdan Vîlceanu, Petrică Stoichescu. Antrenor: Octavian Benga.

Arbitri: Lucian Vană – Alin Velcotă și Gabi Olărean. Observator: Gheorghe Talianu.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.