Etapa a XII-a în Divizia D Timiș, cu 3 jocuri deja vineri la ora 15: programul + arbitrii. Golgheterii

Runda a XII-a din liga a patra timișeană se dispută pe durata a trei zile, începând de vineri, cu 3 jocuri de la ora 15.

Din cele trei echipe de pe podium, doar liderul Pobeda Dudeştii Vechi pare a avea o misiune la prima vedere ceva mai uşoară în deplasarea pe care o va efectua la AS Murani. Ghiroda va juca în schimb acasă cu Progresul Gătaia, care în urmă cu două etape a detronat liderul Voința Maşloc, iar ACS Dumbrăviţa tot pe teren propriu, cu CSM Lugoj II, care cu certitudine nu se va preda uşor.

În subsolul clasamentului, cele două echipe fără nici un punct, ACS Peciu Nou, care va încerca spargerea gheţii în faţa celor de la Ciacova, respectiv ACF Băban Marcel Jimbolia, cu o misiune ca și imposibilă contra Voinţei Maşloc, ţinând cont că fostul lider de până acum două etape cedae în ultimul minut de joc din runda trecută pe propriul teren în favoarea celor de la Ghiroda…

Dar iată programul complet…

Vineri 21 octombrie de la ora 15, trei partide…

Unirea Sânnicolau Mare –  AS Cocoşul Orţişoara, pe arena Gheorghe Biaş, cu cei trei arbitri: Florin Brădău –  Alin Botaş şi Alexandru Filip, observatori fiind Cornel Avram şi Romeo Malac.

ACS Ghiroda – Progresul Gătaia (teren Giarmata Vii) va fi arbitrat de Ioan Copaci la centru, ajutat la cele două linii de Flavius Ciorogar şi Ariel Copaci, iar cei doi observatori sunt Ioan Lazăr şi Raul Dragomir;

AFC Băban Marcel Jimbolia – Voinţa Maşloc (teren Arpad Thierjung), la care arbitrează trioul Claudiu Gaitin – Radu Robert şi Roxana Malac Cişmaş , iar observatori sunt Nicolae Grigorescu şi Gabi Stoicovici.

Sâmbătă, 22 octombrie, două meciuri de la ora 11, după cum urmează…

ACS Dumbrăviţa – CSM II Lugoj, cu cei trei arbitri Cătălin Botaş – Alexandru Gherman şi Marius Talpoş și observatorii Zaharie Ciev şi Florian Mierea;

ACS Peciu Nou – Progresul 1906 Ciacova, la care arbitrează Elvis Nanu, cu cei doi tuşieri Alexandru Nagy şi Claudiu Stanciu, cei doi observatori fiind Ioan Franţ şi Costică Candet;

Iar de la ora 15 alte trei meciuri…

Timişul Şag – Avântul Periam, cu arbitrii Dorian Barzuca – Andrei Martinovici şi Patricia Samsudean, iar cei doi observatori: Cornel Făniţă şi Nicolae Istrat.

Arsenal Flacăra Făget – AS Seceani, la care arbitrează Răzvan Drăgoi, asistat la cele două margini de Bogdan Otiman şi Daniel Pașca – înlocuitor al lui Patrik Sandu, delegat la un joc juvenil, observatori fiind Valentin Igna şi Ilie Dumbravă;

Unirea Banloc – Voinţa Biled, arbitrat la centru de Daniel Neagoe, ajutat la cele două linii de Eugen Gheorgheoiu şi Claudiu Boici, cei doi observatori fiind Iulian Spătaru şi Gheorghe Medişanu;

Duminică 23 octombrie de la ora 15, un singur meci, AS Murani – ACS Pobeda Dudeștii Vechi, cu cei trei arbitri, Alexandru Manea – Nicolae Chiţoiu şi Călin Cimponeriu, iar observatori Ioan Popa şi Nicuşor Tanasoglu.

În ierarhia golgheterilor, după unsprezece etape, în frunte este cu 18 goluri Flavius Tulcan, de la Avântul Periam. Îl urmează, cu…

14 goluri… Alexandar Radovan (Orţişoara);

10 goluri… Ionuţ Ologu (Avântul Periam);

9 goluri… Alexandru Baranyi (Ghiroda), Sebastian Lobonea (Pobeda Dudeştii Vechi), Alexandru Apostol (Arsenal Flacăra Făget);

8 goluri… Florin Bolgea (Făget), Andrei Cărpinişan (Unirea Sânnicolau Mare), Mircea Şchiopu (Voinţa Maşloc), Sebastian Budur (Ghiroda), Cornel Mihalache (Voinţa Biled);

7 goluri… Emanuel Pătraşcu, Florin Dochiţa (ambii de la ACS Ghiroda), Andrei Hodiş (Dumbrăviţa), Raul Costescu (Murani);

6 goluri… Ionuţ Pîrjol (Murani), Denis Vînătu (CSM II Lugoj), Florin Natanticu (Banloc), Lucian Stoica (CSM II LUgoj);

5 goluri…  Alexandru Rus (Maşloc), Bogdan Moroşanu (Timişul Şag);

4 goluri… Remus Barburescu (Progresul Gătaia), Ionuţ Pitic (AS Murani), Raul Iţu (Timişul Şag), Silviu Bălace (Dumbrăviţa) – retras din activitate, Laurenţiu Berar (Seceani), Lucian Stoica (CSM II Lugoj), Dragan Paulevici şi Nicuşor Bogdan (ambii Voinţa Biled), Tibor Bokor (Ciacova), Nicu Făgeţan (AS Seceani), Dacian Bârză (Dumbrăviţa);

3 goluri… Bogdan Pleşcan (Progresul Gătaia), Joseph Anagor (Orţişoara), Andrei Lazea (Ciacova), Ovidiu Glodean, Cristian Pele și Cosmin Bogdan (toţi trei de la Voinţa Maşloc), Stelian Argatu (Murani), Adrian Ştefan (Dumbrăviţa), Cosmin Mancaş (Ghiroda), Bogdan Costea (Unirea Sânnicolau Mare), Claudiu Sturza (Timişul Şag), Fabian Novac şi Ioan Kalapiş (ambii Pobeda Dudeştii Vechi).

 

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: