Fără remize de la ora 11 în ”D” Timiș. Cele 3 succese afară, de la 0-0 la pauză

Alte trei formații vizitatoare au imitat-o astăzi la matineu pe fruntașa ACS Carani, învingătoare ieri la Dudeștii Vechi în uvertura etapei a IX-a din liga a patra timișeană, câștigând în deplasare meciurile jucate în continuarea rundei. S-au mai disputat șapte, dintre care patru adjudecate de gazde, așadar fără partide remizate, căderea de cortină peste reuniunea de la mijlocul turului fiind programată după-amiază. Rezultate și marcatori…

Notabil, succesele în deplasare au fost conturate strict în repriza a doua, după ce scorul la pauza celor 3 meciuri adjudecate de oaspeți era alb. Așadar…

ASO Deta – CSC Dudeștii Noi 2-3 (0-0): Florin Natanticu 52, Raul Duțu 80 – din lovitură de la 11 metri – Denis Bud 60, Dan Roman 75 și 82.

Rapid Săcălaz – Timișul Șag 0-3 (0-0): Aleksandar Radovan 70, 82 – din lovitură de la 11 metri, Armin Schultz 85.

CS UVT – Avântul Periam 0-2 (0-0): Cristian Bobu 48, Angelo Olteanu 83. Vom reveni cu cronica și fotografiile jocului de pe arena CFR.

Pe de altă parte, victoriile pe teren propriu au fost conturate strict după ce gazdele conduceau deja la pauză, în cele mai multe cazuri cu 1-0. Mai precis, o singură formație vizitatoare a înscris un gol în primele 45 de minute ale celor 7 întâlniri de la ora 11.

AS Peciu Nou – CSM Lugoj 2-1 (1-0): Eugen Miculescu 30 – autogol, Gheorghe Schipor 75 – Gakou Aboubacar 47.

Unirea Tomnatic – AS Seceani 6-1 (1-0): Stelian Argatu 31, Roberto Artimon 48 și 55, Șerban Crișan 61, și Alin Pîrjol, în minutele 83 și 87, au marcat pentru învingători. Adrian Dan reducea din handicap pentru oaspeți la scorul de 4-0, în minutul 67.

CS Phoenix Buziaș – CS Millenium Buziaș 1-0 (1-0): Remus Barburescu 3.

Cocoșul Orțișoara – Unirea Sânnicolau Mare 4-2 (4-1). Raul Gălățan, în minutele 4 și 10, precum și Deian Pecarov (7) respectiv Alexandru Nichiforel (22) au desprins gazdele la scor deja în prima jumătate a reprizei I. Cătălin Crișan și Claudiu Grigoraș au marcat pentru oaspeți în minutele 25 și 89.

Clasamentul și programul viitor în Divizia D Timiș, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.