Fortuna se desprinde de arădence în repriza I

Secund clasata timișeană în Liga 1 Feminin s-a detașat din prima parte a duelului vestului în etapa a VII-a din turul sezonului regular, pricinuind nou-promovatei arădene a doua înfrângere în 6 apariții: Fortuna Becicherecu Mic – Piroş Security 2-0 (2-0).

O victorie ce le ţine pe bănățence aproape de liderul campion, înaintea deplasării la Prundu Bârgăului și a unei ”duble” acasă spre finele turului.

Astăzi de la 11, pe ”Comunal”, Fortuna a deschis scorul în minutul 25 prin golul marcat cu capul de Bianca Ienovan. Zece minute mai târziu, oaspeţii înscriau în propria poartă prin Florentina Ancaş, avantaj de două goluri la pauză pentru gazdele mai bine clasate.

Scorul, conservat după pauză, victoria, justă.

Antrenorii timișencelor, Florin Pădurean şi Andra Vela, au început cu: Cosmina Roșu – Sabina Scurtu, Dumitriţa Prisăcari, Cristina Codrescu, Claudia Bistrian, Denisa Heisu, Maria Neacșu, Nicoleta Deca, Bianca Ienovan, Larisa Grigore, Alexandra Lunca.

Au mai intrat: Cristina Costa, Florina Abrudan şi Tîrtea. Pe bancă: Oana Stoianov, Mariana Voinea, Rebeca Pavel şi Anca Dobai.

Acest articol a fost publicat în Feminin, Fotbal și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.