FOTO. Al 4-lea eșec la rând. ACS Poli II – Unirea Sânnicolau Mare 1-4: desprinderea de ”satelit”, pe final

CS Unirea Sânnicolau Mare a profitat de șederea din runda week-end-ului trecut și s-a desprins în această după-amiază spre finele deplasării în Complexul Sportiv ”Dan Păltinișanu”, obținând a doua victorie consecutivă în deplasare: ACS Poli II – Unirea 1-4.

Echipa a doua a prim-divizionarei ACS Poli a contabilizat cea de-a patra înfrângere succesivă, pe când Unirea a bifat a treia deplasare la rând fără eșec, din a cărui cupă amară n-a mai sorbit din etapa a 21-a, iar astăzi de la ora 17 s-a consumat runda a 27-a.

Și totuși, scorul a fost puțin prea sever în raport cu jocul prestat, ”violeţii” lui Adrian Săvoiu întâlnind însă o echipă vizitatoare mult mai pragmatică și care implicit pe final a conturat o victorie chiar categorică.

Au marcat pentru învingători Cătălin Crişan, care deschidea scorul în minutul 30, Flavius Tulcan (min. 75), Andrei Cărpinişan (min. 87) și Angelo Olteanu (min. 90), toți în ultimul sfert de oră al întâlnirii, respectiv juniorul Andrei Sîntean pentru timișoreni, autor al golului egalizator din prima repriză, în minutul 39. Egalitate la unu era la finele jocului tur, din etapa a X-a…

*

ACS Poli II: David Filip – Denis Haruţ, Cristian Podină, Patrik Potocianu, Damir Totic, Bar Haim Aharoni, David Pop, Alex Postolache, Eduard Codrean, Renato Kokora, Andrei Sîntean.

Antrenor: Adrian Săvoiu.

Rezerve: Mario Contra – Alex Demenescu, Gabriel Andreca şi Nino Gavruţă.

Unirea: Marius Sitaru – Daniel Galea, Andrei Cărpinişan, Daniel Vasilcin, Dorin Blaga, Cosmin Boangheş, Călin Uzun, Flavius Tulcan, Attila Nagy, Ovidiu Oancia, Cătălin Crişan.

Antrenor: Nicolae Căprărescu.

Au mai intrat: Alin Clej şi Angelo Olteanu.

Pe bancă: Alexandru Timiş, Adrian Galu, Vasile Florescu, Dragan Bataneaţ şi Bogdan Pânzaru.

Arbitri: Elvis Nanu – Vlad Boicu şi Corado Roşu. Observatori: Ioan Lazăr şi Dănuţ Fratuţescu (toţi din Lugoj).

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.