FOTO. AS Electrometal – AS Albina 6-2 (1-1)

Caravana Campionatului Municipal Timișoara a pornit la drum la începutul acestei săptămâni în noua ediție 2018-2019 nu doar în Seria I a competiției, ci și în Seria a II-a, printr-un prim meci, în care gazdele s-au desprins la scor după pauză: AS Electrometal – AS Albina 6-2 (1-1). Iată câteva fotografii și succinte amănunte…

Pe terenul adiacent pe lățime celui al Liceului cu Program Sportiv Banatul, marți de la ora 17 s-a disputat primul joc din Seria a II-a în noul sezon al Campionatului Municipal Timișoara, contând pentru etapa inaugurală a ediției, între campioana seriei în campania trecută, AS Timişul Albina, pregătită de Vasile Popaluca, și gazda localnică AS Electrometal, care a izbutit surprinzător răsturnarea situației după ce în minutul 48 era condusă ”acasă” cu 1-2.

Însă, ulterior, în răstimp de puțin peste 10 minute, Electrometal a înscris nu mai puțin de cinci goluri, jucător al meciului devenind Aleksandar Indic, care a marcat 4 dintre acestea, trei fiind realizate prin lovituri de cap după faze fixe, din cornere executate fără excepție cu precizie de veteranul Alexandru Goţa.

Au marcat așadar pentru învingători Nohai în minutul 41, când a egalat la unu, precum și Crişanov, care a egalat la doi în minutul 66, respectiv Indic în minutele 73, 74, 76 și 79, recital sau festival pe gazon, cei din Albina preluând de două ori conducerea prin Silviu Ilieş în minutul 23 şi Barb Dudan în minutul 48.

De adăugat că în ultima fază a partidei gazdele antrenate de Răzvan Ionilă au înscris în minutul 90 un gol de la circa 45 de metri, prin Abud Hawwad Hazer, însă reușita nu a fost validată întrucât arbitrul Grațian Teodorescu tocmai a fluierat încheierea meciului.

Programul complet al etapei I în cele două serii din Campionatul Municipal Timișoara, pe coloana clasamentelor.

Fotografiile, cu vizitatorii în tricouri de culoare mai închisă, albastre…

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.