FOTO. Campionatul Municipal Timișoara: Timişul Şag II – Ghiroda II 3-4 (1-1)

Detalii și imagini de la un joc din liga a șasea, locală, Campionatul Municipal Timișoara, a cărui etapă a XIII-a a început odată cu o nouă săptămână.

În Seria a II-a a fost Timişul Şag II – ACS Ghiroda II 3-4 (1-1), într-un meci disputat luni de la ora 17 pe terenul din Şag, echipa secundă a divizionarei D din localitate, lider în ”Municipiu”, cedând surprinzător în faţa ”satelitului” celor de la Ghiroda cu scorul de 3-4. Tot luni, în aceeaşi serie, pe terenul din Chişoda, s-a mai jucat și partida dintre Srbianca Timişoara şi Unirea Cerneteaz II, încheiată cu victoria gazdelor, scor 5-1.

O victorie a Ghirodei adjudecată în inferioritate numerică, în condițiile în care oaspeţii au evoluat în 10 jucători din minutul 28, când portarul Constantin Meseșan a primit cartonaşul roşu pentru că a atins mingea cu mâna în afara careului de 16 metri, decizie contestată vehement de vizitatori. Atunci, în poartă a intrat jucătorul cu numărul 10, Alexandru Chiu, care s-a remarcat prin câteva intervenţii salvatoare.

După un joc frumos, cu multe goluri, oaspeţii au condus cu 0-1, 1-3 și 2-4 dar mult nu a lipsit ca meciul să se încheie la egalitate, ceea ce ar fi fost poate mai echitabil prin prisma raportului ocaziilor create.

Au marcat pentru învingători Vlad Bura în minutul 18, Daniel Borchescu (min. 49) și Brian Filimon (min. 63 şi 69) respectiv, pentru gazde, Ionel Ropotă (min. 23), Claudiu Oprea (min. 66) şi Andrei Bojoga (min. 78). Liderul mai reuşea să egaleze și a doua oară, 4-4, prin Ionel Ropotă, în minutul 82, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Au jucat formaţiile:

Timişul Şag II: Alin Puiu – Dejan Ianoșev, Paul Peica, Alex Petrescu, Andrei Iovan, Remus Moga, Silviu Guzu, Alex Nichiforel, Radu Hurezeanu, Ionel Ropotă şi Alexandru Bercea.

Antrenor: Darius Ianoşev.

Au mai jucat: Claudiu Oprea, Nicolae Buda, Andrei Bojoga şi Laurenţiu Bere.

Pe bancă Răzvan Nistoran şi Deian Ianoşev.

Ghiroda II: Constantin Meseșan – Cătălin Petruse, Alexandru Rus, Vlad Bura, Gabriel Duman, Giulian Nastasiu, Brian Filimon, Alexandru Chiu, Petru Andreşoiu, Cristian Hodoşan şi Daniel Borchescu.

Au mai jucat: Alin Miloş, Darius Ciurar, Ciprian Vinchici şi antrenorul-jucător Gabriel Giuchici.

Arbitri: Elisei Balaj – Cişmaş Malac Roxana. Observator Victor Ţig.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.