FOTO. Joc amical: Centrul Național de Pregătire Timişoara – ACS Carani 8-0 (3-0)

Cinci marcatori a opt goluri au semnat un scor fluviu în contul junilor de la Centrul de Pregătire Timișoara în partida de verificare disputată în compania unei grupări de pe podiumul Diviziei D Timiș înaintea rundei de la mijlocul turului, formație lipsită însă astăzi de aportul câtorva titulari.

Meciul amical a fost câștigat categoric de echipa Centrului Național de Pregătire Timişoara, contra celor de la ACS Carani, cu 8-0 la pauză 3-0. Întâlnirea a avut loca astăzi de la ora 17:30, junii îndrumați de Cristian Petcu şi Ionuţ Vucea desprinzându-se de ocupanta locului secund din liga a patra prin goluri reușite în medie la aproximativ fiecare opt minute.

Oaspeţii au avut însă câțiva absenți din efectiv, nu mai puţin de 5 titulari, care au fost la serviciu şi nu au putut participa la acest joc. Cele opt goluri au fost marcate de Fabio Trip, autor al deschiderii de scor și al dublării avantajului în minutele 33 și 36, Adrian Gîdea tot înaintea pauzei, în minutul 42, dar apoi și în minutele 60 și 70, Răzvan Piţigoi în minutul 53 – cu prima reușită a părții secunde, Raul Popa în minutul 55 și Valentin Firca în minutul 83. În schimb vizitatorii au nimerit stâlpul porţii în minutul 73, prin Alexandru Martinov, trecând de puțin pe lângă golul de onoare.

Componența echipelor și câteva fotografii…

La fluierul arbitrului Mirel Pacealoiu au jucat următoarele formaţii:

CNP: Pădure – Andreica, Goţa, Stoianovici, Popa, Lazăr, Coroiu, Trip, Gîdea, Piţigoi, Keschez.

Au mai jucat: Niţuică, Cin, Pop, Firca, Bănceanu.

Carani: Popeţ – Morariu, Cazimir, Pîrjol, Ciobanu, Martinov, Precup, Butura, Pistriţu, Kayiondo, Brădean.

Au mai jucat: Staicu, Fedor, Cîmpianu.

Programul etapei a IX-a în Divizia D Timiș și clasamentul la zi, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.