Fotografii realizate de Iosif Canea la meciul de juniori sub 19 ani Ripensia Timișoara – LPS Banatul, jucat astăzi de la ora 10 pe terenul sintetic din complexul sportiv ”Adrian Stoicov” și câştigat de echipa pregătită de Cristian Petcu şi Ionuţ Vucea cu 5-2 (2-0), prin golurile marcate de Alexandru Tismonar (min. 17), David Ciurel (min. 21), Denis Tymos (minutele 58, 80) și Sorin Avrămescu (min. 75), respectiv Ovidiu Buză în minutele 50 și 67.
Play-Off 1-6 SuperLiga LPF 2023-24
13 apr. 2024Etapa IV
- Rapid0Sepsi SIC Sf. Gheorghe1
- Universitatea Craiova1Farul2
- CFR Cluj0FCSB1
Clasament
1 | • | FCSB | 44 |
2 | • | CFR Cluj | 31 |
3 | • | Universitatea Craiova | 31 |
4 | • | Farul | 29 |
5 | • | Rapid | 28 |
6 | • | Sepsi SIC Sf. Gheorghe | 27 |
20 apr. 2024Etapa V
- Sepsi SIC Sf. GheorghevsUniversitatea Craiova
- FCSBvsRapid
- FarulvsCFR Cluj
Fotbal Liga 1 - Play-Out
12 apr. 2024Etapa IV
- Dinamo1Politehnica Iaşi0
- FC Voluntari1Oţelul1
- AFC Botoşani4FC U Craiova 19481
- UTA1Hermannstadt3
- U Cluj1Petrolul2
Clasament
1 | • | Hermannstadt | 27 |
2 | • | Oţelul | 27 |
3 | • | UTA | 27 |
4 | • | U Cluj | 26 |
5 | • | Petrolul | 25 |
6 | • | FC Voluntari | 21 |
7 | ↑ | Dinamo | 19 |
8 | ↓ | Politehnica Iaşi | 18 |
9 | ↑ | AFC Botoşani | 17 |
10 | ↓ | FC U Craiova 1948 | 17 |
19 apr. 2024Etapa V
- OţelulvsU Cluj
- Politehnica IaşivsFC Voluntari
- PetrolulvsUTA
- HermannstadtvsAFC Botoşani
- FC U Craiova 1948vsDinamo
Fotbal Liga B2 - Play-off
12 apr. 2024Etapa IV
- Csikszereda2Corvinul 1921 Hunedoara1
- Unirea Slobozia1Gloria Buzău1
- CS Mioveni0CSC Şelimbăr0
Clasament
1 | • | Unirea Slobozia | 47 |
2 | • | CSC Şelimbăr | 45 |
3 | • | Corvinul 1921 Hunedoara | 42 |
4 | • | Csikszereda | 39 |
5 | • | Gloria Buzău | 38 |
6 | • | CS Mioveni | 36 |
19 apr. 2024Etapa V
- Corvinul 1921 HunedoaravsCS Mioveni
- Gloria BuzăuvsCsikszereda
- CSC ŞelimbărvsUnirea Slobozia
Fotbal SuperLiga
9 mart. 2024Etapa XXX
- FC Botoșani0Farul0
- Voluntari0”U” Cluj0
- Petrolul1Sepsi2
- U Craiova 19481Universitatea Craiova2
- Rapid4FCSB0
- SC Dinamo 1948 SA1UTA0
- Oţelul Galaţi1Politehnica Iaşi1
- CFR Cluj1Hermannstadt0
Clasament
1 | • | FCSB | 64 |
2 | • | Rapid | 55 |
3 | • | CFR Cluj | 53 |
4 | • | Universitatea Craiova | 49 |
5 | • | Sepsi | 43 |
6 | • | Farul | 43 |
7 | • | ”U” Cluj | 42 |
8 | • | Hermannstadt | 40 |
9 | • | UTA | 40 |
10 | • | Petrolul | 35 |
11 | • | Oţelul Galaţi | 34 |
12 | • | Politehnica Iaşi | 33 |
13 | • | U Craiova 1948 | 31 |
14 | • | SC Dinamo 1948 SA | 29 |
15 | • | Voluntari | 28 |
16 | • | FC Botoșani | 21 |
Fotbal Liga 2 Play-Out Grupa A
13 apr. 2024Etapa III
- CSM Alexandria0FC Argeş2
- CSM Reşiţa2Metaloglobus1
- Unirea Dej2CSC Dumbrăviţa0
Clasament
1 | ↑ | CSM Reşiţa | 31 |
2 | ↓ | Ceahlăul | 31 |
3 | ↑ | FC Argeş | 30 |
4 | ↓ | Metaloglobus | 30 |
5 | • | CSC Dumbrăviţa | 26 |
6 | • | Unirea Dej | 17 |
7 | • | CSM Alexandria | 13 |
20 apr. 2024Etapa IV
- MetaloglobusvsUnirea Dej
- CeahlăulvsCSM Alexandria
- FC ArgeşvsCSM Reşiţa
Fotbal Liga 2 Play-Out Grupa B
13 apr. 2024Etapa III
- Concordia3CSM Slatina2
- sarcina1Chindia0
- CSA4Progresul Spartac1
Clasament
1 | • | CSA | 34 |
2 | • | Concordia | 34 |
3 | • | Chindia | 31 |
4 | ↓ | sarcina | 29 |
5 | • | CSM Slatina | 26 |
5 | ↑ | CS Tunari | 17 |
7 | • | Progresul Spartac | 1 |
20 apr. 2024Etapa IV
- CS TunarivsConcordia
- CSM Slatinavssarcina
- ChindiavsCSA
Fotbal Liga 2
16 mart. 2024Etapa XIX
- CSC Dumbrăvița1AFK Csikszereda1
- Ceahlăul4Progresul Spartac0
- Unirea Slobozia3Corvinul 1921 Hunedoara1
- FC Argeş1CSM Reşiţa0
- Gloria Buzău5sarcina0
- CSM Slatina0CS Mioveni0
- CS al Armatei Steaua2CS Tunari1
- CSC 1599 Șelimbăr2Chindia1
- CSM Alexandria1Metaloglobus1
- Unirea Dej0Concordia Chiajna2
Clasament
1 | • | CSC 1599 Șelimbăr | 42 |
2 | • | Unirea Slobozia | 40 |
3 | • | Corvinul 1921 Hunedoara | 37 |
4 | • | Gloria Buzău | 34 |
5 | • | CS Mioveni | 33 |
6 | • | AFK Csikszereda | 32 |
7 | • | Ceahlăul | 31 |
8 | • | CS al Armatei Steaua | 28 |
9 | • | Chindia | 28 |
10 | • | CSM Reşiţa | 27 |
11 | • | Metaloglobus | 26 |
12 | • | Concordia Chiajna | 25 |
13 | • | CSM Slatina | 25 |
14 | • | FC Argeş | 24 |
15 | • | CSC Dumbrăvița | 23 |
16 | • | sarcina | 23 |
17 | • | CS Tunari | 16 |
18 | • | Unirea Dej | 13 |
19 | • | CSM Alexandria | 9 |
20 | • | Progresul Spartac | 1 |
Fotbal Liga 3 - C7
22 mart. 2024Etapa XVIII
- CSO Turceni1Viitorul Şimian2
- Voinţa Lupac0CSC Ghiroda&Giarmata Vii2
- Gilortul Târgu Cărbuneşti2CSM Deva1
- CSM Jiul Petroşani0Universitatea 2 Craiova1
- FC U Craiova 1948 II0ACSO Filiaşi2
Clasament
1 | • | CSC Ghiroda&Giarmata Vii | 40 |
2 | • | ACSO Filiaşi | 38 |
3 | • | CSM Deva | 34 |
4 | • | Viitorul Şimian | 34 |
5 | • | Universitatea 2 Craiova | 28 |
6 | • | Gilortul Târgu Cărbuneşti | 25 |
7 | • | Voinţa Lupac | 21 |
8 | • | CSM Jiul Petroşani | 20 |
9 | • | FC U Craiova 1948 II | 11 |
10 | • | CSO Turceni | 5 |
Fotbal Liga 3 - Seria 8
22 mart. 2024Etapa XVIII
- Politehnica Timişoara1CSC Peciu Nou0
- FC Bihor Oradea2Progresul Pecica0
- Șoimii Lipova1CS Phoenix Buziaş3
- Avântul Periam2Gloria Lunca Teuz Cermei0
- CS Socodor3ACB Ineu0
Clasament
1 | • | FC Bihor Oradea | 46 |
2 | • | Politehnica Timişoara | 39 |
3 | • | CSC Peciu Nou | 36 |
4 | ↑ | CS Phoenix Buziaş | 32 |
5 | ↓ | Progresul Pecica | 31 |
6 | • | Șoimii Lipova | 23 |
7 | • | Avântul Periam | 19 |
8 | • | Gloria Lunca Teuz Cermei | 12 |
9 | • | CS Socodor | 11 |
10 | • | ACB Ineu | 6 |
Fotbal feminin - Liga 1
13 apr. 2024Etapa XIX
- Universitatea Cluj2Politehnica Timișoara0
- Farul2Csikszereda Miercurea Ciuc3
- Farul1Universitatea Cluj0
- Csikszereda Miercurea Ciuc2Politehnica Timișoara0
Clasament
1 | • | Farul | 38 |
2 | • | Politehnica Timișoara | 38 |
3 | • | Universitatea Cluj | 35 |
4 | ↑ | Csikszereda Miercurea Ciuc | 27 |
5 | ↓ | Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud | 24 |
6 | • | Banat Girls | 15 |
7 | • | CSM Alexandria | 10 |
8 | • | Ladies Târgu Mureș | 0 |
20 apr. 2024Etapa XX
- Csikszereda Miercurea CiucvsUniversitatea Cluj
- Politehnica TimișoaravsFarul
- Universitatea ClujvsFarul
- Politehnica TimișoaravsCsikszereda Miercurea Ciuc
Fotbal Divizia D Timiş
13 apr. 2024Etapa XXVII
- CS Comloșu Mare0Flacăra Parța4
- Unirea Sânnicolau Mare5AS Gelu1
- Timișul Șag10Avântul Topolovățu Mare1
- CS Sînandrei-Carani3Progresul Gătaia1
- CSO Deta1Unirea Jimbolia0
- Universitatea de Vest din Timișoara5Progresul Ciacova1
- Millenium Giarmata1CSM Lugoj3
- Voința Mașloc5CSC Liebling2
- Gloria Moșnița Nouă3CSC Belinţ2
- Cocoșul Orțișoara-Seceani3Pobeda Star Bîşnov3
Clasament
1 | • | Timișul Șag | 76 |
2 | • | CSM Lugoj | 74 |
3 | • | CS Sînandrei-Carani | 63 |
4 | ↑ | Unirea Sânnicolau Mare | 46 |
5 | ↓ | Progresul Ciacova | 45 |
6 | ↓ | CSO Deta | 44 |
7 | • | Millenium Giarmata | 40 |
8 | • | CS Comloșu Mare | 39 |
9 | • | Gloria Moșnița Nouă | 39 |
10 | • | Flacăra Parța | 38 |
11 | • | Progresul Gătaia | 36 |
12 | • | CSC Liebling | 35 |
13 | • | CSC Belinţ | 34 |
14 | • | Cocoșul Orțișoara-Seceani | 31 |
15 | • | Voința Mașloc | 27 |
16 | • | AS Gelu | 27 |
17 | • | Universitatea de Vest din Timișoara | 25 |
18 | • | Pobeda Star Bîşnov | 21 |
19 | • | Avântul Topolovățu Mare | 15 |
20 | • | Unirea Jimbolia | 14 |
20 apr. 2024Etapa XXVIII
- Unirea JimboliavsTimișul Șag
- Avântul Topolovățu MarevsUniversitatea de Vest din Timișoara
- Flacăra ParțavsCS Sînandrei-Carani
- Progresul GătaiavsVoința Mașloc
- CSC LieblingvsGloria Moșnița Nouă
- CSC BelinţvsCocoșul Orțișoara-Seceani
- Pobeda Star BîşnovvsUnirea Sânnicolau Mare
- AS GeluvsCSO Deta
- Progresul CiacovavsMillenium Giarmata
- CSC BelinţvsPobeda Star Bîşnov
Fotbal Liga V Timiş Seria I
14 apr. 2024Etapa XXI
- Vulturii Igriş8Steaua Roşie Variaş3
- Olimpia Lenauheim2AS Tricoul 1 Iunie Timişoara2
- Voința Valcani5CS Plavii Delia Sânpetru Mare1
- Unirea Tomnatic6CS Unirea Sannicolau Mare II0
- Dedy Mid Viitorul Iecea Mare0AS Sînandrei Timiş3
- Chinejana Chinezul Satchinez0AS FC Mureşul Cenad2
- Voința Biled4AS FC Dacia Cărpiniş1
- Steaua Bulgăruș6AS Avântul Bobda0
Clasament
1 | • | Vulturii Igriş | 53 |
2 | • | Unirea Tomnatic | 49 |
3 | ↑ | Voința Biled | 47 |
4 | ↓ | AS Tricoul 1 Iunie Timişoara | 46 |
5 | • | AS Sînandrei Timiş | 40 |
6 | • | AS FC Mureşul Cenad | 37 |
7 | • | AS FC Dacia Cărpiniş | 31 |
8 | • | CS Unirea Sannicolau Mare II | 30 |
9 | • | CS Plavii Delia Sânpetru Mare | 30 |
10 | • | AS Avântul Bobda | 28 |
11 | • | Voința Valcani | 22 |
12 | • | Olimpia Lenauheim | 21 |
13 | • | Steaua Bulgăruș | 20 |
14 | • | Chinejana Chinezul Satchinez | 12 |
15 | • | Steaua Roşie Variaş | 12 |
16 | • | Dedy Mid Viitorul Iecea Mare | 6 |
21 apr. 2024Etapa XXII
- AS Sînandrei TimişvsVoința Biled
- AS FC Dacia CărpinişvsSteaua Bulgăruș
- AS Tricoul 1 Iunie TimişoaravsDedy Mid Viitorul Iecea Mare
- AS Avântul BobdavsVulturii Igriş
- AS FC Mureşul CenadvsOlimpia Lenauheim
- CS Plavii Delia Sânpetru MarevsChinejana Chinezul Satchinez
- Steaua Roşie VariaşvsUnirea Tomnatic
- CS Unirea Sannicolau Mare IIvsVoința Valcani
Fotbal Liga V Timiş Seria II
14 apr. 2024Etapa XXI
- Progresul Iecea Mare4CS Utvin0
- ASO Deta II3Unirea Uivar0
- AS Juventus Pişchia0ACS Kids Sânmihaiu Român3
- CSC Pindul Dudeștii Noi1AS Petroman4
- CS Unirea Cerneteaz7Viitorul Ionel1
- Inter Foeni1CSC Ghiroda și Giarmata Vii II1
- ACS Unirea Banloc9ACS Galaxy2
- Avântul Jamu Mare3CS Viitorul Bencec0
Clasament
1 | • | CSC Ghiroda și Giarmata Vii II | 54 |
2 | • | ASO Deta II | 47 |
3 | • | CSC Pindul Dudeștii Noi | 44 |
4 | • | AS Petroman | 37 |
5 | ↑ | ACS Unirea Banloc | 37 |
6 | ↓ | Inter Foeni | 34 |
7 | • | ACS Galaxy | 33 |
8 | • | AS Juventus Pişchia | 31 |
9 | ↑ | CS Unirea Cerneteaz | 29 |
10 | ↓ | Avântul Jamu Mare | 29 |
11 | • | Viitorul Ionel | 24 |
12 | • | Unirea Uivar | 23 |
13 | • | ACS Kids Sânmihaiu Român | 22 |
14 | • | Progresul Iecea Mare | 16 |
15 | • | CS Viitorul Bencec | 13 |
16 | • | CS Utvin | 8 |
21 apr. 2024Etapa XXII
- CS UtvinvsACS Unirea Banloc
- ACS Kids Sânmihaiu RomânvsCS Unirea Cerneteaz
- CS Viitorul BencecvsASO Deta II
- ACS GalaxyvsCSC Pindul Dudeștii Noi
- AS PetromanvsInter Foeni
- Viitorul IonelvsProgresul Iecea Mare
- CSC Ghiroda și Giarmata Vii IIvsAvântul Jamu Mare
- Unirea UivarvsAS Juventus Pişchia
Fotbal Liga V Timiş Seria III
14 apr. 2024Etapa XX
- AS Boldur8Progresul Vucova0
- AS Recaş4ASCS Tormac2
- AS FC Bazoş3Margina0
- Sacoșu Turcesc3Voința Iosifalău3
- Nițchidorf6CSO Făget3
- Meget Remetea Mare1Olimpia Darova7
- Autoliv6Phoenix Buziaș II2
- AS Berini1AS Bacova1
Clasament
1 | • | AS Recaş | 52 |
2 | • | CSO Făget | 44 |
3 | • | AS FC Bazoş | 44 |
4 | ↑ | Olimpia Darova | 39 |
5 | ↓ | Nițchidorf | 38 |
6 | • | AS Boldur | 36 |
7 | • | AS Berini | 34 |
8 | • | AS Bacova | 33 |
9 | • | ASCS Tormac | 33 |
10 | • | Voința Iosifalău | 29 |
11 | • | Margina | 25 |
12 | ↑ | Autoliv | 25 |
13 | ↓ | Sacoșu Turcesc | 23 |
14 | • | Phoenix Buziaș II | 15 |
15 | • | Meget Remetea Mare | 6 |
16 | • | Progresul Vucova | 3 |
21 apr. 2024Etapa XXII
- Olimpia DarovavsAutoliv
- Voința IosifalăuvsAS FC Bazoş
- CSO FăgetvsAS Berini
- MarginavsAS Boldur
- Progresul VucovavsNițchidorf
- Phoenix Buziaș IIvsAS Recaş
- AS BacovavsMeget Remetea Mare
- ASCS TormacvsSacoșu Turcesc
Fotbal Promoţie Timiş - Seria I
14 apr. 2024Etapa XI
- CSC MoşniţaRecolta Stamora Germană
- Viitorul Cruceni1Bârzava Partoş0
- Pădureni Lighed0Radnicki Soca1
- Tolvădia5AS Corneşti2
- Partizan Diniaş5CSC Liebling 21
Clasament
1 | • | Partizan Diniaş | 30 |
2 | ↑ | Radnicki Soca | 20 |
3 | ↑ | Viitorul Cruceni | 18 |
4 | ↓ | CSC Moşniţa | 18 |
5 | • | Bârzava Partoş | 15 |
6 | ↑ | Tolvădia | 10 |
7 | ↓ | Pădureni Lighed | 7 |
8 | • | AS Corneşti | 5 |
9 | • | CSC Liebling 2 | 2 |
10 | • | Recolta Stamora Germană | 0 |
21 apr. 2024Etapa XII
- Radnicki SocavsTolvădia
- CSC Liebling 2vsPădureni Lighed
- Bârzava PartoşvsPartizan Diniaş
- CSC MoşniţavsViitorul Cruceni
Fotbal Promoţie Timiş - Seria II
14 apr. 2024Etapa XI
- Avântul 2 Periam7Real Fibiş1
- Fortuna Becicherecu Mic1Şoimii Pesac1
- Unirea Grabaţ0ACS ASU Politehnica1
- Pobeda II Star Bîșnov1Gottlob2
- Checeana Checea1Remetea Ianova 20084
Clasament
1 | • | Fortuna Becicherecu Mic | 29 |
2 | • | Avântul 2 Periam | 21 |
3 | • | Şoimii Pesac | 21 |
4 | • | Remetea Ianova 2008 | 19 |
5 | • | Real Fibiş | 16 |
6 | • | Gottlob | 14 |
7 | • | Unirea Grabaţ | 13 |
8 | • | Pobeda II Star Bîșnov | 12 |
9 | • | Checeana Checea | 9 |
10 | • | ACS ASU Politehnica | 4 |
21 apr. 2024Etapa XII
- ACS ASU PolitehnicavsPobeda II Star Bîșnov
- Şoimii PesacvsUnirea Grabaţ
- Real FibişvsFortuna Becicherecu Mic
- Checeana CheceavsAvântul 2 Periam
- Remetea Ianova 2008vsGottlob
Fotbal Promoție Timiș - Seria III Municipal 1 Timişoara
16 apr. 2024Etapa XII
- Timișul UrseniSăcălaz
- Srbianca GiuchiciAtletico Timișoara
- Kids Sanmihaiu RomanGruppo Select
- Timisul 3 SagAuto Timișoara
- Gloria 2 Moşniţa NouăCSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3
Clasament
1 | • | Săcălaz | 33 |
2 | • | CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3 | 25 |
3 | • | Srbianca Giuchici | 22 |
4 | • | Gloria 2 Moşniţa Nouă | 20 |
5 | • | Auto Timișoara | 17 |
6 | • | Timisul 3 Sag | 14 |
7 | ↑ | Atletico Timișoara | 9 |
8 | ↓ | Gruppo Select | 7 |
9 | • | Timișul Urseni | 5 |
10 | • | Kids Sanmihaiu Roman | 5 |
Liga 6 Promoţie Seria IV - Municipal 2 Timişoara
16 apr. 2024Etapa XII
- Porto BegaMillenium 2 Giarmata
- CSF CFR 1933 TimişoaraPindul Dudeştii Noi
- Electrica 1929Unirea II Cerneteaz
- CS Giroc-ChișodaTim Star
- LPS BanatulSC FC Ripensia SA
Clasament
1 | • | SC FC Ripensia SA | 30 |
2 | • | Electrica 1929 | 27 |
3 | • | Millenium 2 Giarmata | 25 |
4 | • | Unirea II Cerneteaz | 21 |
5 | • | CS Giroc-Chișoda | 19 |
6 | • | Pindul Dudeştii Noi | 12 |
7 | • | CSF CFR 1933 Timişoara | 12 |
8 | • | Tim Star | 7 |
9 | • | Porto Bega | 5 |
10 | • | LPS Banatul | 4 |
Fotbal Promoție Timiș - Seria V
14 apr. 2024Etapa XVII
- Boldur 20VHF Pădureni4
- Sporting Dumbrava5CSO Făget 22
- Olimpia Bucovăţ4Foresta Mănăştiur1
- Sinteşti Timiş2Timișul Hitiaș3
- Ohaba Forgaci6Avântul Capăt1
- AS Steaua Roşie Stanciova2Progresul Racovița1
- Timișul Hitiaș0Crvena Zvezda Stanciova2
Clasament
1 | • | AS Steaua Roşie Stanciova | 43 |
2 | • | Ohaba Forgaci | 42 |
3 | • | VHF Pădureni | 34 |
4 | • | Olimpia Bucovăţ | 33 |
5 | • | Crvena Zvezda Stanciova | 29 |
6 | • | Progresul Racovița | 25 |
7 | • | Sinteşti Timiş | 17 |
8 | ↑ | Sporting Dumbrava | 15 |
9 | ↓ | CSO Făget 2 | 15 |
10 | ↓ | Avântul Capăt | 15 |
11 | ↓ | Boldur 2 | 13 |
12 | • | Timișul Hitiaș | 13 |
13 | • | Foresta Mănăştiur | 2 |
14 | • | Progresul Vucova | 0 |
21 apr. 2024Etapa XVIII
- Avântul CapătvsOlimpia Bucovăţ
- Timișul HitiașvsAS Steaua Roşie Stanciova
- CSO Făget 2vsBoldur 2
- VHF PădurenivsOhaba Forgaci
- Foresta MănăştiurvsCrvena Zvezda Stanciova
- Progresul RacovițavsSporting Dumbrava