Fotografii de la meciul ACS Poli – FC Viitorul, jucat sâmbătă 5 decembrie 2015 de la ora 20,30 pe Stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în cadrul etapei a XXI-a a Ligii 1, și câștigat de constănțeni, 1-2 (1-1), prin golurile lui Florin Cernat, din minutele 21 – din penalty și 47, respectiv Ianis Zicu.

Disputată în ziua imediat următoare aniversării a 94 de ani de sport studențesc alb-violet sub însemnele lui Poli, partida din etapa a opta a returului sezonului regular și coincizând cu ultima acasă în campionat pentru timișoreni în acest an 2015 n-a adus revanșa pentru eșecul la scor din jocul tur de la Ovidiu, 4-0 care îl determina pe Dan Alexa să demisioneze, ci a cincea înfrângere pe teren propriu în această ediție de campionat, influențată de decizia centralului arădean Hațegan spre mijlocul reprizei I de a acorda penalty vizitatorilor de la FC Viitorul la o fază în care balonul centrat de pe flancul stâng l-a lovit în față pe Claudiu Belu-Iordache, și nu în mână.

ACS Poli are bilanțul acasă în campionat 11 4 2 5 11-12 14 puncte și alte doar două meciuri pe teren propriu în retur, ambele în 2016, cu FC Voluntari și Petrolul Ploiești, dar până atunci încă 3 apariții în acest an, în deplasare la Concordia Chiajna și Pitești, cu FCSB, respectiv pe ”Dan Păltinișanu” în sferturile Cupei României, cu ASA, marți 15 decembrie de la ora 18.