Imagini de la meciul ACS Poli Timişoara – Săgeata Năvodari 1-1 (0-1), jucat de la ora 18, în etapa a 21-a a Ligii 1, în care Şeroni a egalat după pauză, cu capul, în urma unei lovituri libere. Gazdele, al căror antrenor principal Aurel Şunda a fost trimis în tribună, pentru proteste la decizia centralului de a nu acorda penalty la o împingere în careu asupra rezervei la debut Kneeshaw, n-au fructificat timp de o oră superioritatea numerică avută, mulţumindu-se în cele din urmă cu doar un punct…

4… Numărul ultimelor jocuri consecutive acasă în care ACS Poli a marcat o singură dată. Acum însă ceva mai vremelnic, deşi tot în partea a doua, după ce Szekely înscria în prelungiri contra Oţelului, Nanu reducea tardiv din handicap în faţa Astrei, în minutul 86, iar Boldea aducea 3 puncte cu CFR Cluj în minutul 79. În rest, alte 3 jocuri acasă cu câte două goluri marcate respectiv tot 3 fără reuşită. 10 goluri în 10 apariţii în faţa foarte puţinilor susţinători.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 1 și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.