Juniorii C și D de la ACS Poli Timișoara s-au desprins încă din prima repriză a meciurilor jucate în cuplaj în această după-amiază pe terenul sintetic din Complexul Sportiv ”Dan Păltinișanu” în cadrul sferturilor de finală ale Campionatului Județean Timiș pentru copii și juniori.

La juniori C, în partida de la ora 16, cu reprize a câte 35 de minute, ACS Poli a dispus de CSȘ Lugoj cu 5-0 (3-0) iar revanșa va avea loc vineri 1 mai, de la ora 11, pe malurile Timișului.

Astăzi au marcat, în ordine, Raul Popa, în minutul 20, Fabian Trip (28), Patrik Peter (33), Raul Bonda (42) și Vlad Chera (45).

Au jucat următoarele formaţii:

ACS Poli: Rus – Ciurescu, Țieranu, Popa, Casian, Coroiu, Bonda, Peter, Chera, Onişa şi Trip.

Antrenor: Cristian Contescu.

Au mai intrat: Mosoarcă, Fedor, Demenescu, Munteanu, Mircescu, Tărţău şi Stanciu.

CSȘ Lugoj: Szabo – Gîrleanu, Moţ, Mihoc, Mototolea, Nicola, Bereş, Cuculea, Frumuşescu, Marin şi Siskovits.

Antrenor: Simion Moatăr.

Au mai jucat: Mărgineanţu, Lăzărescu, Raţiu, Pintea, Indru.

Arbitri : Foldi – Filimon şi Filip.

:::

Mai apoi, de la ora 17,30, au urmat la rând juniorii D, reprezentând competiția județeană la categoria de vârstă 2002/3, în care reprizele durează 30 de minute.

Și în acest caz s-au impus gazdele: ACS Poli – CS Millenium Giarmata 3-0 (2-0).

Au marcat Denis Laza (7), Sergiu Românu (15) și Emanuel Vancea (40).

Au jucat formaţiile:

ACS Poli: Buju – Dobrincu, Foca, Codrea, Bosică, Buhăceanu, Trifa, Laza şi Românu. Antrenor Pete Vlătănescu.

Au mai intrat: Balabuc, Contescu, Vancea şi Weissmuller.

Giarmata: Aştelean – Benea, Mladin, Grigoriu, Senco, Radu, Cobzariu, Găină şi Mezei.

Antrenor: Răzvan Leucă.

Au mai jucat: Lupo, Ghera şi Mihai.

Arbitri: Cristian Pleșa şi Daniel Bălăcescu.