Un singur gol le-a despărţit astăzi pe două grupări locale din Liga 3 respectiv Campionatul Judeţean Timiş…

Pe terenul sintetic de lânga stadionul „Dan Păltinişanu” a continuat astăzi după-amiază seria jocurilor amicale, protagoniste fiind ocupantele locurilor secunde, dar în ligi diferite. Dacă divizionara C CS Nuova Mama Mia a folosit 22 de jucători în cele două reprize, echipa a doua a prim-divizionarei ACS Poli a avut numai 15 componenţi.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Magdaş, cu un şut de la 16 metri lateral, la colţul lung. În partea secundă, în minutul 82, Molcuţ, de la 22 de metri, a trimis mingea în transversală.

Echipa lui Adrian Stoicov putea egala în ultimul minut de joc, dar mingea şutată la firul ierbii, de la 18 metri, a fost respinsă în corner.

*

Cei doi antrenori au folosit următoarele formaţii:

ACS Poli II: Andrei Filip – Soare, Kovacs, Mărginean, Fridrich, Răducan, Schiau, Cădariu, Lihoni, Stoichescu şi Livan.

Au mai intrat: Miloevici, Semenea, Buzdugan şi Râmneanţu.

Antrenor: Adrian Stoicov.

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic: Rusu – Miheţ, Telescu, Toma Marius, Toma Călin, Ştefanovici, Zurbagiu, Radu, Tăbăcaru, Szilaghi, Magdaş.

În partea secundă au intrat Culda – Mancaş, Hecico, Negruţ, Schipor, Zurbagiu, Tăbăcaru, Postolache, Centea, Molcuţ, Hodiş. A mai jucat şi Luţă.

Antrenor: Sorin Bălu.

Au arbitrat: Barzuca – Ghiciulescu şi Prodaniuc.

Următorul meci de verificare pentru echipa din liga a III-a se va disputa la Arad, cu Bătrâna Doamnă UTA.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.