Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – UTA, jucat duminică 15 octombrie 2017 de la ora 15,30 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în etapa a 12-a din Liga 2 și câștigat de gazdele în alb-violet cu 2-1 (1-1) prin golurile lui Predescu din minutul 2 și Bilia în minutul 61, Asani egalând pentru roșii în minutul 9.

”Violeții” timișoreni s-au revanșat în fața arădenilor pentru acel 0-3 din luna mai de pe aceeași arenă prin a prelua de două ori conducerea, o premieră în acest sezon pentru noii ocupanți ai locului 6, care au izbutit și pentru a treia oară în 12 runde să lege două victorii succesive.

Următorul meci acasă de campionat al alb-violeților, peste 3 etape și 3 săptămâni, cu nou-promovata CS Știința Miroslava, din județul Iași, până atunci elevii lui Bogdan Andone având deplasările la CS Pandurii Lignitul și CS Sportul Snagov, intercalând la mijlocul săptămânii viitoare partida eliminatorie a 16-imii Cupei României, pe care o organizează, în compania concitadinei ACS Poli.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2, Poli Timişoara și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.