Un meci amical, în Freidorf, în care o mai veche cunoştinţă, Gueye Mansour, a făcut diferenţa în prima repriză, cu un gol şi două creaţii de gol: Auto Timişoara (foto prima pagină) – Lorena Giarmata Vii 3-1 (3-1)…

Prima repriză a fost una reuşită pentru elevii pregătiţi de Mihăiţă Hromei, care a fost ajutat în teren de un fost polist, atacantul Gueye Mansour, care şi-a trecut numele pe goluri marcate împotriva unor echipe de Liga 1.

Iar astăzi a reuşit să înscrie unul superb, în minutul 20, cu un lob de la 18 metri peste portarul Robert Jigum. Celelalte două goluri pentru timişoreni au fost marcate de tânărul Adrian Butură, în minutul 19, şi Alin Rotaru (min. 36). De menţionat însă că şi la aceste goluri şi-a adus aportul acelaşi Mansour.

Golul de onoare pentru vizitatori a fost reuşit de Adrian Bulai, la 3-0, în minutul 41. S-a remarcat şi tânărul arbitru Cătălin Avădanei, care, la cei doar 17 ani ai săi, s-a descurcat bine şi singur, fără a avea nevoie de ajutoare.

În repriza secundă, cei doi antrenori au rulat şi alţi jucători, fie de rezervă, fie nou veniţi, iar rezultatul a rămas neschimbat. Antrenorul Vali Miculescu nu a putut beneficia însă de întreg lotul, întrucât i-au lipsit mai mulţi titulari, ca de exemplu Văcaru, Danci, Costândana, Nicolin, Matei, Lobonea şi Stroe.

*

FC Auto: Alexandru Ilie – Vlad Kosak, Imre Cine, Sorin Butaru, Marius Tănăsie, Ioan Bala, Adrian Butură, Sergiu Buda, Alin Rotaru, Ionuţ Pitic, Gueye Mansour.

Au mai jucat: Cristian Crişan, Ionuţ Dandu, Iasmin Agoston, Laurenţiu Ignea, Alex Martinov, Mario Isacov, Răzvan Ardelean, Raul Moţ, Ilie Motea, Marian Câmpan, Sabin Babeanu, Mihăiţă Hromei.

Lorena Giarmata Vii: Robert Jigum – Cristian Curea, Cornel Irimia, Moroaică Ovidiu, Ciprian Militar, Ioan Cândea, Florin Botezatu, Marius Nichitean, Mihai Călugăreanu, Florin Dochiţa, Adrian Bulai.

Au mai jucat: Cioblea Felea, Cristian Popa, Raul Lazăr.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.