ASU Politehnica Timişoara, revenită pe căi victorioase la Chişoda, unde a zburdat după pauză. Mai jos, imagini de la CS Chişoda – ASU Politehnica 1-6 (0-1), din etapa intermediară, a opta a Diviziei D Timiş, precum şi declaraţii…

Reacţii la cald

Adrian Rus: „Un meci cu două reprize diferite. Din păcate de ceea ce ne-a fost teamă nu am scăpat. Ştiam că cei de la Poli sunt mult mai bine pregătiţi fizic şi asta a contat foarte mult. Eliminarea portarului a înclinat balanţa decisiv. Nu contest victoria, este pe deplin meritată. Trebuie să strângem rândurile şi mergem mai departe. Avem două meciuri grele în deplasare, la Ghiroda şi Dudeştii Vechi, dorim să ne întoarcem cu puncte. Le doresc poliştilor multă baftă şi succes în continuare. Este de departe cea mai bună echipă din Divizia D şi sunt sigur că ei vor termina pe primul loc la sfârşitul campionatului!”.

Paul Codrea: „Meci dificil, în ciuda scorului, ei au avut două bare, iar noi am dominat şi am meritat victoria. Le mulţumesc suporterilor, care ne-au încurajat pe tot parcursul meciului. Cu toate că am avut doi jucători indisponibili (Alin Stoica şi Adrian Marchiş) elevii mei au demonstrat că în etapa trecută a fost doar un accident, egalul de pe propriul teren cu Pobeda Dudeşti Vechi”.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Poli Timişoara, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la GALERIE FOTO. Chişoda – ASU Politehnica Timişoara 1-6. Şi reacţii la cald…