Imagini surprinse la Deva cu ocazia jocului de promovare în Liga 3 dintre CS Ghiroda şi Industria Galda de Jos (Alba), disputat sâmbătă 21 iunie ora 18 şi încheiat cu înfrângerea la lovituri de departajare a campioanei Diviziei D Timiş, 5-6, după 2-2 la finele a 90 respectiv 120 de minute.

„Albaştrii” Ghirodei au condus cu 2-1 încă dinaintea pauzei până în prelungirile reprizei secunde, când „Industria” a dat lovitura cu un şut din afara careului, după care, în reprizele de prelungiri, n-a reuşit şi răsturnarea scorului, în ciuda superiorităţii numerice, însă s-a impus ulterior, de pe punctul cu var. „Galbenii” au punctat triumful şi cu o aliniere la ieşirea de pe teren, pentru a-i aplauda pe învinşi, în drumul lor plumbuit spre vestiare…

* clic pe imagini, pentru mărirea clişeului

Au mai pierdut sâmbătă la lovituri de departajare şi Selena Jariştea, din Vrancea, 5-6 (1-1) cu ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, respectiv Măgura Cisnădie, 4-5 (0-0) cu CS Metalul Oţelu Roşu, din Caraş Severin.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.