Cu o echipă improvizată, nici o speranţă, ar fi concluzia duelului de duminică dimineaţă, din runda a doua a Campionatului Judeţean Timiş: AS Solventul Timişoara – AS Agrotrifan Sânmihaiu Român 1-6 (0-3)…

A doua înfrângere consecutivă la nişte scoruri zdrobitoare pentru echipa pregătită de Daniel Zaharia, încasând nu mai puţin de 14 goluri şi reuşind să înscrie doar două. Este adevărat că jumătate dintre componenţii echipei este plecată în concediu, dar asta nu scuză înfrângerile suferite, chiar dacă au evoluat jucători de rezervă şi cei noi veniţi la echipă.

Oaspeţii, veniţi după o victorie categorică în prima etapă, 7-1 cu Liebling, nici nu se gândeau să cedeze cele 3 puncte, lucru ce l-au şi reuşit în final, câştigând la un scor pe care nici ei nu-l sperau. Din nou, Alin Gârz vioara întâi, după ce a reuşit în prima etapă să înscrie 3 goluri. Şi în această rundă a perforat poarta oponenţilor cu încă 3 boabe!

Elevii pregătiţi de Ovidiu Panaitescu au reuşit repede deschiderea scorului, în minutul 7, prin Vasile Momait, care, după doar 2 minute a majorat scorul la 2-0. Până la pauză Gârz a reuşit şi el să înscrie, mai precis în minutul 32.

După pauză, vizitatorii au continuat forcingul în careul advers, reuşind să mai înscrie de 3 ori, prin Valentin Mardare (min. 55) şi din nou prin acelaşi Alin Gârz (min. 61 şi 73). Din minutul 75 gazdele au rămas în 10 jucători, Florin Luţă fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe. Golul de onoare al gazdelor a fost înscris în minutul 78, când Urechescu a executat o lovitură liberă din semicercul de la centrul terenului iar Marian Iurea, cu o lovitură de cap, a înscris în dreapta portarului Marius Sabac.

Solventul: Ioan Tănase – Claudiu Tiron, Raul Găletan, Lucian Crişan, Marius Urechescu, Nelu Ciocârlan, Florin Luţă, Marian Iurea, Cosmin Alexa (min. 73, Eugen Csapo), Daniel Zaharia (min. 46, Dan Popescu), Vlad Cristea (min. 30, Zoltan Fulop).

Antrenor: Daniel Zaharia. Pe bancă: Cristian Enache.

Agrotrifan: Marius Sabac – Valentin Fleşcan, Lucian Durlă, Adrian Cuzic, Flavius Veleleanu (min. 65, Alexandru Mladin), Răzvan Iacobescu (min. 70, Florin Voica), Vasile Momait, Cristian Piloca (min. 80, Alexandru Baia), Valentin Mardare (min. 73, Paul Guda), Alin Gârz şi Leontin Iapă.

Antrenor: Ovidiu Panaitescu. Pe bancă: Codruţ Frunzulică şi Remus Bezercu.

Arbitri: Florin Brădău – Raul Ghiciulescu şi Ovidiu Kovacs. Observatori: Teodor Moţiu şi Victor Ţig.

Acest articol a fost publicat în Exclusiv, Fotbal, Judeţ, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.