După ce le-a depășit la rând pe precedentele 12 vizitatoare pe ”Știința”, pe 3 dintre formațiile oaspete chiar detronându-le de la șefie și preluând fotoliul de lider, ASU Politehnica s-a împiedicat tocmai la cea de-a 13-a și penultima reprezentație acasă din C4, 2-3 (2-1) cu CNS Cetate Deva, joc înaintea căruia avea un avans de 4 puncte în fruntea ierarhiei, redus acum la numai unul prin golurile semnate pe final de Făgărășanu la Timișoara, pentru gruparea din județul Hunedoara, și Fetița la Cugir, unde Performanța Ighiu a răsturnat scorul de la 1-0 pentru CF Metalurgistul la 1-2 în minutele 72 și 86…

Iată fotografii de la partida ASU Politehnica – CNS Cetate Deva, jucată de la ora 18 pe arena ”Știința”, în cadrul rundei a XXVII-a din Seria a IV-a a Ligii a III-a, marți 17 mai 2016, și încheiată cu 2-3 (2-1) de la 2-0, violeții cedând primele puncte acasă în 2015/6 și suferind a patra înfrângere în 2016 iar devenii rămânând fără eșec în retur (11 8 3 0).

Și un dinte al portarului devean Raț, plonjând în minutul 89 cu succes pentru a-și apăra… ”cetatea” dar cu prețul știrbirii podoabei dentare la un atac al violeților prin rezerva Vucea, dinte care ne-a fost înmânat de Doda…

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3, Poli Timişoara și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.