Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul eliminatoriu Ripensia – ASU Politehnica, jucat de concitadinele secund-divizionare miercuri 12 septembrie de la ora 19 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în cadrul turului 4 din ediția 2018/9 a Cupei României și câștigat cu 1-2 (1-1; 1-1) de alb-violeți, considerați drept oaspeți, la finele reprizelor de prelungiri, prin ”dubla” lui Bogdan Bozian din minutele 19 și 95, după ce roșu-negrii egalau în minutul 40 din lovitură de la 11 metri prin Bădăuță dar rămâneau în 10 din minutul 71, Străuț fiind eliminat pentru un fault violent. Eliminare și pentru elevii lui Suciu, pe când elevii lui Cosmin Petruescu s-au calificat în 16-imile de finală.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2 și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.