Vicecampioana la zi a ligii a patra timișene a încheiat aparițiile acasă din tur cu a șasea victorie la o diferență de cel puțin 3 goluri, izbutind al treilea cel mai clar succes al toamnei: Voinţa Maşloc – Unirea Banloc 6-1 (3-1).

Lipsită de aportul mai multor jucători, precum Rus, Hriţcan şi Obeşterescu – suspendaţi, respectiv Branişte, Bogdan şi Nariţa – accidentaţi, formația lui Adrian Şeţu ar fi putut avea o misiune mai dificilă pentru a ieşi învingătoare în acest meci din etapa cădere de cortină peste turul Diviziei D Timiș, și datorită faptului că oaspeţii au deschis scorul în minutul 5, însă Voința și-a ușurat rapid misiunea prin a pune prompt lucrurile la punct.

După ce mingea trimisă glonţ de la 35 de metri în transversală de Stelian Suciu a revenit în suprafața de joc, Nicuşor Tivădar a pus latul de la 10 metri și a înscris primul gol. Surprinzător, 0-1.

Mircea Șchiopu

Însă a urmat recitalul lui Mircea Şchiopu, cu goluri în minutele 15, 17 şi 37, clarificând astfel situaţia până la pauză: 3-1.

Un scor și mai clar în partea secundă, în care gazdele au mai punctat de trei ori, prin acelaşi Mircea Şchiopu, în minutul 48, dar și prin Ovidiu Glodean (min. 53) şi Iulian Şuleap (min. 88): 6-1.

Un meci până la urmă fără probleme pentru Voința dar și în general, bine condus de brigada din Lugoj cu Cosmin Ripan la centru. Sosită din eșalonul 5, Unirea Banloc a încheiat astfel turul cu o serie de 3 eșecuri.

Voinţa Maşloc: Cosmin Amarinei – Ovidiu Glodean, Daniel Gabără, Alin Berceanu, Dan Raţiu, Cristian Pele, Iulian Şuleap, Marius Demian, Adrian Ilie, Flavius Glişa şi Mircea Şchiopu.

Antrenor Adrian Şeţu.

Au mai jucat: Andrei Pop, Ştefan Glişa, Gabriel Brâncovean şi Emanuel Danielescu.

Unirea Banloc: Patric Marta – Claudiu Mincu, Stelian Suciu, Olivian Toţa, Gabriel Nemeş, Alin Tomeniuc, Florin Natanticu, Alexandru Avrămuţi, Nicuşor Tivădar, Silviu Clipei, Ionuţ Godenciuc.

Antrenor Teodor Suciu.

Au mai jucat: Alin Suciu, Alex Nemeş.

Pe bancă: Gabriel Semeniuc, Constantin Găină, Petru Gîtin şi Ionel Costan.

Au arbitrat: Cosmin Ripan – Marius Ţepeş şi Nagy Alexandru. Observatori: Ioan Franţ şi Constantin Ghiciulescu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.