Gazdele câștigă jocurile de la ora 14 în Divizia D Timiș. Multe lovituri de la 11 metri

Nu doar în matineul de sâmbătă s-a impus formația gazdă, ACS Voința Mașloc, printr-un 3-0 cu ACS Pobeda Star Bîșnov, ci și în partidele de după-amiază din etapa finală a sezonului de toamnă în Divizia D Timiș.

AS Peciu Nou – CS Unirea Sânnicolau Mare 1-0 (1-0): Cosmin Ilea 25. Denis Bud a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 5.

AS Peciu Nou s-a reabilitat la gongul final pe 2018 după 3 eșecuri la rând, Unirea suferind în schimb și cea de-a patra înfrângere în deplasare, așadar fără succes afară în tur.

ASO Deta – CS Flacăra Parța 5-2 (1-0): Dan Rațiu 28, 71, Tiberiu Popoviciu 60 – lovitură de la 11 metri, Dragan Paulevici 78, 90 / Bogdan Andriucă 49, Alin Crișanov 52. Gheorghe Sabău (Flacăra) a fost eliminat în minutul 60 pentru cumul de cartonașe galbene.

Detenii au încheiat turul cu un total de 5 victorii acasă, pe când nou-promovata din Parța n-a mai repetat succesele din ultimele două apariții.

AS Seceani – CS Avântul Periam 6-2 (2-1): Lucian Stoica 10, 55 și 80 – lovitură de la 11 metri, Marco Giurasevici 35, Eduard Codrean 50 – lovitură de la 11 metri, Alexandru Olar 65 / Răzvan Trandu 20, Cosmin Mînecan 48 – lovitură de la 11 metri.

Tocmai stopată după 8 victorii consecutive, AS Seceani a reacționat ca atare cu prima ocazie, ”set” acasă împotriva celor din Periam, care încheie turul cu bilanțul 3 3 3 pe terenuri adverse.

Etapa finală a turului continuă mâine. Clasamentul la zi, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.