Gazdele, fără succes. FC Brașov, 7-2 după 11-2

Formațiile gazdă ale jocurilor de la ora 11 din seria vestică a ligii secunde n-au încheiat cu o victorie aparițiile acasă din stagiunea de toamnă, izbutind cel mult o remiză albă în cadrul rundei a XVII-a a sezonului, a patra din retur dar și penultima din 2015. Dar etapa continuă…

Penalizată la mijlocul săptămânii cu 14 puncte, CS FC Caransebeș a înregistrat și al 11-lea eșec în ultimele 12 apariții fără succes, cedând avantajul luat puțin după pauza meciului cu Șoimii Pâncota, învingătoare pe final cu 1-2 (0-0): Suru 48 – Issa 73, Mihai 86.

În Valea Domanului, Metalul Reșița – FCM Baia Mare 0-2 (0-2): Pop 37, 38. Maramureșenii au încheiat în inferioritate numerică, Silviu Balaure accidentându-se și fiind retras din joc după efectuarea de către învingători a tuturor înlocuirilor.

Cei de sub Tâmpa reușesc a doua victorie la scor în 4 zile, după 11-2 miercuri cu reșițenii: FC Bihor – FC Brașov 2-7 (0-3). Orădenii au redus pe final din handicap prin Andor, în minutul 86, și Sulea (90+2), după ce oaspeții punctau prin Olteanu (12), Matei (20, 54 și 57), Rusu (36, 77) și Codoban (79).

Tot în județul Brașov, Unirea Tărlungeni – CS Mioveni 0-0.

Început la ora 12,30, meciul Chindia – CSM Râmnicu Vâlcea s-a încheiat cu un triumf al liderului în deplasare, 0-2.

De la ora 14, la Arad, UTA Bătrâna Doamnă – Olimpia Satu Mare 4-1, primă victorie acasă a rundei, iar de la ora 15, Gaz Metan Mediaș – U Cluj 1-0.

Pe coloana dreaptă, rezultatele, ierarhia și programul ultimei etape din 2015, a XVIII-a.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2 și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.