Gazdele încep mai bine returul, nu și Sportul: 0-1 cu Petrolul. Primele rezultate din etapa 20 în Liga 2

Jumătatea secundă a campionatului Ligii 2 a fost inaugurată de la ora 11, prin primele 5 partide din runda cu numărul 2, majoritatea adjudecate de formațiile organizatoare. Iată rezultatele, clasamentul actualizat fiind înfățișat și în format detaliat pe coloana datelor tehnice…

Vizitatorii ex-prim-divizionari din capitală au remizat de două ori în vestul țării săptămâna aceasta, miercuri la Timișoara iar astăzi la Arad… UTA – Daco-Getica București 1-1 (0-1): Costin 47 – Călințaru 31. Oaspeții au șutat în transversală în minutul 90.

În rest, succese pe teren propriu…

Ripensia – Dacia Unirea Brăila 2-0 (1-0): Popovici 29, 54. Comentariul LIVE TEXT și declarații, în consemnările anterioare.

CS Balotești – FC Argeș 4-0 (2-0): Predescu 8, Stoica 27, Marin 90, Clătinici 90+2. Dedu a fost eliminat în minutul 70 de la gazde, Gheorghe (FCA) a ratat lovitura de la 11 metri.

Academica Clinceni – CS Mioveni 2-1 (1-1): Dobrescu 33, Mihalcea 84 – Balint 21.

CS Pandurii Lignitul – Aerostar Bacău 2-0 (0-0): Tudoran 52 penalty, Pîrvulescu 72.

Iar de la ora 12, CS Sportul Snagov – Petrolul Ploiești 0-1 (0-1): Șaim Tudor 6.

De la ora 14 începe și ultimul meci al zilei în Liga 2, pe ”Electrica”, ACS Poli – ASSCS Farul Constanța.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2 și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.