Joi la amiază începe faza play-off a Seriei 6 în Campionatul Național de juniori A și B, cu 3 dintre cele 8 echipe implicate provenind din Timișoara iar două evoluînd acasă, dar vă propunem o succintă trecere în revistă a mai multor evenimente sportive dinaintea Sfintelor Sărbători de Paști precum și din săptămînile viitoare, ghid conform rubricilor fixe din colțul dreapta sus al cotidianului nostru, ”Program săptămânal: jocul, ora, locul”, atît pentru partidele găzduite acasă cât și la cele din deplasare. Așadar…
Mai întîi, întîlnirile disputate pe teritoriul județului nostru:
Joi 2 mai:
Ora 10, sala Constantin Jude, BASCHET… BCM Danzio Timişoara U23 – U Cluj U23 / etapa II, ultima, turneul V, C.N. U23, feminin.
Ora 12, stadion Colterm, FOTBAL… ACS Poli Timișoara – Minerul Motru / etapa I, play-off, C.N. juniori A.
Ora 14, teren LPS, FOTBAL… LPS Banatul – CS Hunedoara / etapa I, play-off, C.N. juniori B.
Ora 18, FOTBAL… majoritatea partidelor etapei a 27-a din Divizia D Timiş: FC Marcel Băban Jimbolia – Real Dragșina, Luceafărul Timișoara – Timișul Șag, CS Dumbrăvița – Arsenal Flacăra Făget, Banatul Nerău – AS Peciu Nou, Pobeda – CFR Timișoara, AC Belinț – Unirea Sânnicolau Mare.
Vineri 3 mai:
Ora 12, stadionul Dan Păltinişanu, FOTBAL… ACS Poli Timişoara – CSM Râmnicu Vâlcea / etapa a 24-a, Liga II (Vest).
Ora 18, stadionul Municipal, FOTBAL… CS Vulturii 2009 Lugoj – Jiul Rovinari / etapa a 23-a, C4.
Marți 7 mai:
Ora 18, FOTBAL… CS Chișoda – Spartak Gottlob / etapa a 27-a din Divizia D Timiş, joc restant.
Miercuri 8 mai:
Ora 17, sala Constantin Jude, HANDBAL… CS Timișoara – CS Mureșul Târgu Mureș / etapa a 24-a, Divizia A, Seria B, feminin.
Joi 9 mai:
Ora 12, stadion Colterm, FOTBAL… ACS Poli Timișoara – Pandurii / etapa a II-a, play-off, C.N. juniori A.
Ora 14, teren LPS, FOTBAL… LPS Banatul – Pandurii / etapa I, play-off, C.N. juniori B.
Vineri 10 mai:
Ora 9, Jimbolia: HANDBAL… turneul semifinal al C.N. de junioare III, găzduit de H.C. Jimbolia, cu 6 formații la start. Se dispută în perioada 10-12.05.
Ora 18, stadion ”Doru Moraru”, FOTBAL… Millenium Giarmata – Autocatania / etapa a 24-a, C4.
Sâmbătă 11 mai:
Ora 11, stadionul CFR: FOTBAL… CFR Timișoara – CS Blue Angel Cristian (BV) / etapa a 7-a, play-off, Liga 1, feminin.
Duminică 12 mai:
Ora 10, stadionul Dan Păltinișanu / parcare: ATLETISM… Crosul Firmelor.
Ora 14, stadion Colterm, FOTBAL… ACS Poli Timișoara – LPS Banatul / etapa a 3-a din play-off-ul Seriei 6, C.N. Juniori B.
Luni 13 mai:
Ora 18, stadionul Dan Păltinișanu, FOTBAL… ACS Poli Timişoara – FCM Târgu Mureș / etapa a 26-a, Liga II (Vest).
Miercuri 15 mai:
Ora ?, sala Constantin Jude, HANDBAL… CS Universitatea Timișoara – CSS Caracal / etapa a 25-a, Divizia A, Seria B, feminin.
+
Iar acum, cele disputate în deplasare…
Joi 2 mai:
Ora 14, FOTBAL: Pandurii – ACS Poli / etapa I, play-off, C.N. juniori B.
Vineri 3 mai:
Ora 18, FOTBAL: Pandurii II – Millenium Giarmata / etapa a 22-a, C4.
Miercuri 8 mai:
Ora 16, HANDBAL… U Pitești – U Timișoara / etapa a 24-a, Divizia A, Seria B, feminin.
Ora 18, FOTBAL: FC Argeș – ACS Poli Timișoara / etapa a 25-a, Seria II (Vest) – Liga 2.
Joi 9 mai:
Ora 14, FOTBAL: CS Hunedoara – ACS Poli / etapa II, play-off, C.N. juniori B. Seria 6.
Vineri 10 mai:
Ora 18, FOTBAL: Jiul Rovinari – Flacăra Făget / etapa a 23-a, C4.
Sâmbătă 11 mai:
Ora ?, HANDBAL: HCM Constanța – CS U Politehnica Timișoara / etapa a 22-a (ultima), Liga Națională, masculin.
Ora 18, FOTBAL: CS ASRA Apă Craiova – Vulturii Lugoj / etapa a 23a, C4.
Duminică 12 mai:
Ora 11, RUGBY: CSM Știința Baia Mare – RCM mvt UV Timișoara / etapa a 9-a, Superliga.
Va multumesc ! Deci, se poate. Ca sugestie: ar fi util pt.iubitirii sportului timisan daca a-ti publica programul tuturor activitatilor sportive , chiar si din ligile inferioare.