Ghiroda, maximum: 12 din 12 în retur, cu 15 goluri marcate, Baranyi făcîndu-şi norma, două pentru 28

Cu al doilea cel mai prolific atac al Diviziei D Timiş, nou-promovata CS Ghiroda s-a consolidat pe locul secund, la 9 puncte în urma liderului, aşteptînd totodată şi semifinala fazei judeţene a Cupei României, la Sânnicolau Mare. E soare în estul Timişoarei…

Ceva mai facil pare a fi fost astăzi pentru fruntaşa CS Ghiroda, unica grupare cu 12 puncte din 12 posibile în returul Diviziei D Timiş, autoare a 15 goluri în cele 4 victorii, şi care a dispus în runda a 21-a de Timișul Şag, cu 4-1 (2-1).

Şi a fost vorba despre nişte „duble”… Stanciu a deschis scorul în minutul 20 iar Matei a egalat pentru CS Timişul în minutul 26, din 11 metri, însă Baranyi a replicat din lovitură liberă, de la 20 de metri, direct în vinclu, iar acelaşi Stanciu a mai punctat şi pe mijlocul părţii secunde, în minutul 65, Baranyi stabilind scorul final, 4-1, din 11 metri, în minutul 70, şi atingînd astfel totalul de 28 de reuşite în actuala stagiune a ligii a patra.

CS Ghiroda: Mateescu – Popa, Ion, Prototopu, Andrei Bogdan, Giuchici (min. 55, Străuț), C. Popa, Firuț (min. 75, Rus), Andrei (min. 68, Bura), Stanciu (min. 77, Faimoc), Pătrașcu, Baranyi.

Antrenor: Alin Miloș.

Timișul: Dubou – Vicea, Robotă, Coțofan (min. 53, Indic), Miuță, Costea (min. 65, Munteanu), Mititelu, Damian, Ciobanu, Matei (min. 60, Sîrcă), Sima.

Antrenor: Adrian Ianoșev.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.