Giarmata – Dumbrăvița 1-1. Declarații… Bălu: ”Mă nemulțumește, nu e echitabil. Au marcat la unica lor intrare în careu”. Leucă: ”Egal cu o echipă mult mai experimentată”

ACS Dumbrăvița a remizat astăzi de la ora 14 la vecinii din Giarmata iar astfel secund clasata în alb-verde a încheiat în premieră fără a învinge în două jocuri consecutive în Seria a IV-a de la promovarea în Liga 3, 1-1 care a stârnit o reacție plină de patos a mijlocașului oaspeților, Briciu, referindu-se la aspectul că ”noi n-avem parte acasă de un arbitraj la fel de bun precum au avut acum gazdele”.

Vorbe spuse la nervi după CS Millenium Giarmata – ACS Dumbrăvița 1-1 (1-0) în etapa a XI-a din seria vestică în Liga 3, egalarea reușită la puține minute după pauză de căpitanul vizitatorilor, Telescu, menținându-i pe ”verzi” cu o singură înfrângere în 5 deplasări, dar și stopând seria de 3 victorii pe ”Nicu Moraru” a gazdelor în albastru.

Sorin Bălu

Vom reveni și cu fotografiile, dar mai întâi spusele antrenorilor, Sorin Bălu admițând că ”rezultatul ne nemulțumește și sincer nu este echitabil, căci gazdele au înscris la singura lor pătrundere în careu. Cred că meritam altceva, căci am dominat de la început la sfârșit, însă asta este… S-a terminat la egalitate și mergem mai departe. Felicit și gazdele, îi felicit pe băieții noștri, dar până la urmă e doar 1-1”. Bălu a mai admis în privința demarcării lui Rus din prelungiri că ”a fost ofsaid”.

O singură dată a cedat CS Millenium de două ori consecutiv în actualul campionat, ”dublă” evitată astăzi în fața oaspeților mai bine clasați, remiza fiind mulțumitoare pentru antrenorul principal Răzvan Leucă

Leucă

”Am remizat cu o echipă mult mai experimentată decât a noastră, iar până la urmă rezultatul este unul just, căci și noi am avut câteva bune ocazii de a marca. Ei au început însă în forță repriza a II-a, când ne-au taxat după o fază prelungită de atac…”

Clasamentul actualizat și programul viitor în rundele 11 și 12 din C4, pe coloana datelor tehnice. În scurt timp, LIVE TEXT și de pe ”Dan Păltinișanu”, de la Ripensia – FC Argeș.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.