În aşteptarea lui Neaga, Millenium are o triplă de la Moroşan

Meci amical în spatele Gării de Nord, CFR Timişoara – CS Millenium Giarmata 1-4 (0-1), cu Bogdan Moroşan (foto) marcînd o triplă pentru divizionara C, în ultima jumătate de oră a jocului.

Bogdan Moroșan a reușit o triplă pentru Millenium Giarmata

Test util pentru ambele echipe, antrenorii folosind toti jucătorii avuţi la dispoziţie. Prima repriză a fost mai echilibrată, divizionara C reuşind să înscrie o singură dată, în ultimul minut înaintea pauzei, prin Michel Rosenblum. În partea secundă, trupa lui Călin Cojocaru a reuşit să înscrie încă trei goluri, prin tânărul Bogdan Moroşan, în minutele 62, 80 şi 86.

Golul de onoare al ceferiştilor a fost marcat de Eduard Zele, în minutul 79. De menţionat că imediat mai apoi, în minutul 80, după ce l-a driblat şi pe portar, acelaşi Zele a trimis mingea în stâlpul din stânga al porţii, iar în loc de 2-2 a venit imediat 1-3 şi 1-4 la final.

Antrenorul Călin Cojocaru ne-a mărturisit că va aborda returul cu maximă seriozitate, cu acelaşi lot de jucători cu care a început şi sfârşit prima parte a campionatului şi, „să nu mire pe nimeni, nu este o glumă, din retur îl vom avea pe Rică Neaga, după ce îşi va rezolva litigiul cu echipa Mioveni, care se judecă peste 2 zile”.

Au jucat formaţiile…

CFR: Toma, Năstase, Brânzan, Hriscan, Zele, Daniel Obeşterescu, Crişan, Neamţu, Baidoc, Iorgovan, Rogojinaru. Au mai jucat: Rain, Livădaru, Soare, Staicu, Alexandrescu.

Antrenor: Andrei Pobega.

Millenium Giarmata: Nariţa, Roszemblum, Oneţ, Francescu, Dancia, Bungău, Furdean, Mihuţă, Tăbăcaru, Salcai, Gideon. Au mai jucat: Luchici, Leucă, Moroşan, Ungureanu, Miloevici.

Antrenori: Călin Cojocaru şi Ilie Stoican (secund).

***

Alte jocuri amicale…

Solventul – Dragşina 1-5 (0-2). Pentru echipa din liga a IV-a, pregătită de Gheorghe Ilici, au înscris Rareş Anghel, de 3 ori, şi Andrei Lefter, două, iar golul de onoare pentru timişoreni a fost înscris de Cristian Enache;

Belinţ – Făget 6-0 (2-0). Au marcat Grozoni, Costea, Bărbulescu, Terec, Onae şi Băran;

Mureşul Cenad – Banatul Nerău 1-5 (1-1). Au marcat pentru divizionara D: Prelipceanu 3, Branea şi Oprişan;

LPS Banatul (juniori A) – Ripensia 0-0;

Avântul Bobda – Auto 3-2. A marcat Adrian Tăbleţ, de 3 ori.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Liga 3, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

2 răspunsuri la În aşteptarea lui Neaga, Millenium are o triplă de la Moroşan

1. nicu spune:

cojocare ne obosesti deja cu rica asta al tau…te plateste sa-i faci reclama? mai bine ai vorbii de jucatorii tineri pe care ii ai si pe care nu-i inveti nimic…..dar atata poti,atata faci…..))))

2. vasile spune:

ar fi bine dacă poí să -l aduci pe neaga dar cred că este o vrăjeală ai echpă bună ai văzut ce echipă tânără are CFR să vezi peste 2-3 ani ce trupă va avea hai giarmata