ÎN DIRECT de la ora 17, din etapa mijlocului turului în Divizia D Timiş: ASU Politehnica Timişoara – Auto Timişoara 3-0, Tulcan 10 – penalty, Ionuţ 26, Neagoie 87

Minutul 87, 3-0. Neagoie înscrie cu capul din centrarea lui Opriş.

Făgeţan, înlocuit în 83 cu Vişan, în vreme ce Bala a intrat în locul lui Faimoc.

A mai fost o liberă a lui Tulcan, care ocheşte plasa laterală. Fanii au văzut gol, iluzie optică, dar n-are a face. Ei tot cântă şi-şi susţin favoriţii. Fain.

Jocul s-a mai echilibrat. Schimbări… În minutul 70 intră Vucea şi iese Ilie. La Auto, în minutul 78, iese Rotaru şi intră Agoston.

La 48 de ore după victoria de la Chişoda, ASU Politehnica pare a se apropia la două puncte de liderul Progresul Gătaia, care joacă mâine la Sânnicolau Mare. Iar Ghiroda va primi vizita Chişodei.

Minutul 65. Intră Neagoie, iese Ionuţ.

Minutul 62. Amadeo se încruntă la Patricia Samsudean. De ce-ai ridicat steagul?

Minutul 60. A doua schimbare la Auto: iese Leleczi, intră Sturza.

Minutul 53. Mihăiţă Hromei vede şi el cartonaşul galben, pentru un fault mai tare din spate. Tot 2-0 ASU – Auto…

Minutul 45. Taub, primul galben. Şi pauză, 2-0.

S-au mai adunat spectatori dar parcă la Chişoda, alaltăieri, au fost mai mulţi…

Minutul 33. Tulcan scapă singur spre poartă, şutează, dar Ilie respinge în corner. Leleczi îl imită în minutul 36 dar Burtic respinge acum cu piciorul.

Minutul 30. Faimoc în locul lui Cine.

Minutul 26. 2-0: Ionuţ de la 22 de metri, bară-gol aproape de vinclu.

În replică, Auto cu două cornere.

Tulcan are şansa de a mări avantajul dar şutul de la 14 metri lateral, la colţul lung, a trecut alături.

Minutul 10. Penalty. 1-0 Tulcan. Acordat pentru un henţ involuntar comis de treiarul Amadeo pe linia careului de 16 metri, fază în care fundaşii celor din Freidorf au reclamat către arbitrul asistent o poziţie de ofsaid.

Jocul a început cu o întârziere de două minute, răstimp în care unul dintre liderii galeriei alb-violete, Sebastian Novovic, i-a înmânat unui susţinător polist cu probleme locomotorii, pe nume Andrei Gerber, o donaţie în valoare de 200 eur din partea unei persoane fizice care a dorit să-şi păstreze anonimatul. Suma a rezultat în urma unei licitaţii pentru un tricou.

Auto Timişoara: Ilie – Coată, Hromei, Cine, Taub – Rotaru, Izzeldin, Schipor, Leleczi, Amadeo, Buda.

Pe bancă: Ignea – Bala, Sturza, Faimoc, Câmpan, Răzvan Ardelean, Agoston.

ASU Politehnica Timişoara: Burtic – Birău, Gălan, Oberşterescu, Mărănescu – Ilie, Opriş, Popoviciu, Ionuţ – Tulcan, Făgeţan.

Pe bancă: Rogojină – Secotă, Feher, Neagoie, Vucea, Emanuel Ardeleanu, Vişan.

Arbitri: Dorian Barzuca – Andrada Aloman, Patricia Samsudean. Observatori AJF Timiş: Iulian Spătaru, Gheorghe Medişan.

Şi aici, în direct de la ora 17, de pe „Ştiinţa”, la jocul uvertură al etapei a 9-a în Divizia D Timiş, între concitadinele ASU Politehnica şi FC Auto Timişoara.

Alb-violeţii au un singur semieşec în 7 jocuri, 1-1 vinerea trecută, acasă, cu Pobeda, pe când Auto tocmai a înregistrat al treilea succes stagional, având 11 puncte…

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.