ÎN DIRECT, din Liga 3, în penultima etapă a turului: Millenium Giarmata – Muncitorul Reşiţa 1-1 (0-0): Jichici 65 – pen / Lazarovici 60. Leucă, penalty ratat

Finish, 1-1.

Într-o ultimă pătrime în care au mai intrat Furdean şi Boldea, timişenii au trecut pe lângă 2-1 dar şi cărăşenii au avut ocaziile lor.

1-1, minutul 65. Jichici, din 11 metri, după un fault asupra lui Rosenblum.

Millenium atacă dar se loveşte de masiva Muncitorul, care acoperă bine terenul.

Chitucea în locul lui Doană jr.

0-1: minutul 60. Şut de la 20 metri, transversală – linia porţii, ricoşând din spatele lui Gârlea în plasă. Autor, Lazarovici.

Se mai joacă, la Becicherecu Mic, şi Mama Mia – AFCM 2012 Reşiţa, iar Vulturii e tot în deplasare, în Gorj. La Rovinari.

Fazele alternează la cele două porţi şi momentan Millenium nu arată a avea un număr dublu de puncte decât Muncitorul. Care e prima sub linia demarcând zona play-off.

Imediat, pe contraatac Muncitorul l-a „întins” pe tânărul Gârlea, care respinge.

Minutul 25. Henţ în careu comis de Tomondi. Leucă ratează însă penalty-ul. A fost la o centrare a lui Dancia, într-un careu supraaglomerat, Călin reluând cu genunchiul.

Alb-albaştrii atacă în prima parte la poarta dinspre câmp. E tot 0-0.

Oaspeţii, antrenaţi de Silviu Izvernari şi Viorel Lolea, joacă în roşu cu dungi şi au un nou atac periculos la poarta Giarmatei.

Minutul 1. Gârlea acordă corner după un şut de la 8 metri lateral dreapta. Corner.

Millenium Giarmata: Gârlea – Mihălceanu, Oneţ, Gârba, Dancia – Leucă, Naidin – Rosenblum, Călin, Jichici – Dârvaru.

Pe bancă: Nariţa – Mihuţa, Boldea, Buliga, Furdean, Stoican.

Muncitorul: Giurcanu – Voin, Visatovici, Tomondi, Pitaru, Costachi, Lazarovici, Săulescu, Doană jr., Oncică, Avramovici.

Pe bancă: Lolea, Bobină, Chitucea, Popescu, Beloescu, Mihuţescu, Rarinca.

*

Cu 4 victorii la rând în cont, Millenium Giarmata abordează penultima rundă a turului în C4 de pe acelaşi loc 3 pe care încheia sezonul trecut. Astăzi, de la ora 15, şi aici, în comentariu live text, Millenium Giarmata – Muncitorul Reşiţa, oaspeţii venind cu un singur punct acumulat în ultimele 5 etape, ceea ce i-a coborât pe locul 7, cu un singur punct în plus faţă de penultima clasată.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3, Timişene și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.