În nici un sfert de oră, spre final: Periam – Orțișoara 3-0

Ultimul joc al zilei în Divizia D Timiș a adus a doua victorie succesivă acasă pentru nou-promovați, Avântul Periam – Cocoşul Orţişoara 3-0 (0-0).

Avântul s-a impus așadar din nou pe teren propriu, conturând și o serie de 3 apariții la rând fără înfrângere dar și 4 succese în acest retur, pe când Cocoșul a ajuns la a treia înfrângere. Decisă în nici un sfert de oră din ultima pătrime a întâlnirii.

Vereşteanu şi Cosur

Ultimul joc al zilei din cadrul etapei a XXVI-a în liga a patra timișeană s-a disputat așadar la Periam de la ora 17 şi s-a încheiat cu un scor de forfait pentru localnici, care s-au desprins spre ultimul sfert de oră prin reușitele lui Florin Vereşteanu, în minutul 70, Claudiu Cosur (min. 75) şi autogolul lui Răzvan Solomon din minutul 81.

Antrenorul Marius Stanache a folosit următorii jucători: Sorin Robotin – Alin Uşvat, Cristian Petric, Raul Rejep, Dănuţ Totorean, Florin Vereşteanu, Marius Călin, Marius Sîrbu, Marius Văcaru, Dan Bode şi Claudiu Cosur.

Au mai jucat: Ionuţ Ologu, Caius Hulbăr şi Cioica.

Pe bancă: Tibi Şimon, Cătălin Filip, Andrei Moldovan.

Ultimul joc al etapei se va juca mâine de la ora 17, Voinţa Biled – ASFC Marcel Baban Jimbolia. Momentan, o rundă a gazdelor: rezultatele, clasamentul la zi și programul etapei de joi 28 aprilie, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.