Înaintea convocărilor la U17, succes al nou-promovatei: ACS Poli II – Unirea Peciu Nou 4-2. GALERIE FOTO

Un meci amical implicându-le pe nou-promovata ACS Poli II și CS Unirea Peciu Nou, o abonată a sezoanelor Diviziei D Timiș: ACS Poli – Unirea Peciu Nou 4-2 (2-2).

Pe Terenul 1 din Complexul Dan Păltinişanu elevii lui Adrian Săvoiu au reuşit prima victorie în jocurile amicale, în dauna celor de la Peciu Nou. Ambele echipe au lăsat o bună impresie, chiar dacă a fost vorba doar despre o partidă de verificare.

În minutul 18, în urma unui contraatac, Soare a deschis scorul cu latul, din 16 metri. După doar 10 minute, Codrean, cu un şut din afara careului de 16 metri, a dublat diferența: 2-0.

În  minutul 34, oaspeţii au redus din handicap prin Hoţa, în urma unei centrări a lui Martinov, și au restabilit egalitatea cu două minute înainte de pauză prin Cornel Bud, mingea lovind rădăcina barei şi ricoşând în plasă.

După pauză, timişorenii au reuşit să mai înscrie de două ori, prin Oprea, în minutul 51, şi Golda (min. 88). După acest meci, 3 jucători din lotul lui ACS Poli II vor pleca timp de două săptămâni la Bucureşti, fiind convocaţi la naţionala U17 a României, și anume Andrei Mezin, Cristian Podină şi Denis Hăruţ. Şi de la juniori A a fost convocat Raul Cochinţu.

*

ACS Poli II: Mario Contra – Hăruţ, Sturz, Fridrich, Podină, Oprea, Bătrânu, Codrean, Sorescu, Golda, Mezin.

Antrenor: Adrian Săvoiu.

Au mai jucat: Rusu, Todici, Motreanu, Bîrnoi.

CS Unirea Peciu Nou: Iuhasz – Tudor, Ilea, Ciumacenco, Ismail, Rus, Dumea, Martinov, Bud, Roşu, Hoţa.

Antrenor: Mihai Dorobanţu şi Ionel Bărbosu.

Au mai intrat: Hanceriuc, Oşvath, Casian Dorobanţu, Mureşan, Frenţ.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.