Ioan Coman (Voința Mașloc): ”Băieții știau că Ripensia a câștigat la masa verde”

Voința Mașloc n-a câștigat pentru a doua deplasare la rând pe finalul Diviziei D Timiș, 1-1 astăzi la Sânnicolau Mare după 2-0 în eșecul din etapa 31 în derby-ul disputat în Ciarda Roșie la Ripensia, și astfel a încheiat pe locul 2 sezonul 2015/6, la capătul unei curse umăr la umăr cu roș-galbenii campioni.

La încheierea deplasării la Sânnicolau Mare, unde Magdaș a marcat cu capul în minutul 11 pentru formația pregătită de Adrian Șețu, Crișan egalând în partea secundă pentru CS Unirea, Adrian Ilie a explicat: ”Știam că vom avea în față o partidă dificilă și așa a și fost, în compania unei echipe bune. Noi am dat totul astăzi însă din păcate nu ne-a ieșit și acum jocul”.

Ilie a mai explicat că a fost faultat în careu la scorul de 0-1, după deschiderea scorului de către Magdaș, fază în care nu s-a acordat însă lovitură de la 11 metri, în prima repriză: ”Dacă arbitrul n-a acordat penalty, înseamnă că n-a fost, dar m-a agățat și am trecut de el. Asta este, dar capul sus și vedem la anul ce-o fi!”

Coman

Coman

Ioan Coman, conducător al oaspeților de la ACS Voința Mașloc, a spus după 1-1 la Sânnicolau Mare că ”cei de la Ripensia și-au atins scopul. Băieții știau că Ripensia a câștigat la masa verde la FRF iar cei de la Ripensia au câștigat prin ceea ce au făcut cu toată atmosfera aceasta, deoarece ca psihic a avut un efect. Astăzi, în prima repriză se putea să dăm două-trei goluri, au fost în afara cadrului porții, nu le-am dat, și în plus am avut și un penalty clar, pe care nu l-a acordat însă un arbitru foarte divizionar, și iată cum se întâmplă din nou că nouă nu ni se acordă dar la adversari se acordă așa ceva, căci nu e prima oară și nu știu cum se tot repetă. Am pierdut promovarea dar poate că era pălăria prea mare… Astăzi a fost singurul cu presiune și s-a văzut, din păcate. Dar așa în sfârșit am scăpat de Ripensia, căci au promovat și ei în sfârșit!”

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.