Iosif Rotariu și Marcel Băban, integraliști. Jimbolia – Orțișoara 0-4. ”Mă bucură că jucătorii și-au revenit după etapa de debut”

FC Marcel Baban Jimbolia – Cocoşul Orţişoara 0-4 (0-1) echivalează cu a doua înfrângere pentru ”mânjii” lui Ilie Rotariu în două etape din retur, tinerii gazdelor avându-i alături în teren vineri de la ora 15 şi pe veteranii Iosif Rotariu şi Marcel Baban, toate cele 90 de minute de joc.

În schimb, trupa lui Ghiţă Chimiuc s-a revanșat cu vârf și îndesat, după ce în etapa anterioară a cedat pe teren propriu, în faţa celor de la Dumbrăviţa. Gazdele au rezistat până în minutul 43, când a căzut primul gol, reuşit cu capul de Adrian Neagoie în urma unui corner.

În mitanul secund, vizitatorii au mai punctat de trei ori, asigurându-şi o victorie clară prin golurile marcate de Anagor, în minutul 55, Alin Molcuţ (min. 60) şi Darius Viţan, din 11 metri, în minutul 87.

*

ACF Băban Marcel Jimbolia: Boroş (min. 46, Micu) – Neagu, Timiş, Catrici, Ciclovean, Petrovici, Palade (min. 68, Chivăran), Iosif Rotariu, Chiper, Marcel Băban, Isimovici (min. 75, Niţă).

Antrenor Ilie Rotariu.

Orţişoara: Carlaonţ – Stanciu, Solomon, Viţan, Mureşan, Semenea, Livădaru (min. 75, Aleodor Sobolu), Neagoie (min. 46, Resteman), Tamer (min. 70, Arghilian), Alin Molcuţ (min. 80, Secotă).

Antrenor Ghiţă Chimiuc.

Ciprian Trancă (organizator competiţi Orţişoara): ”Meciul a fost la discreţia noastră, în faţa unei echipe foarte tinere şi ambiţioase, completate cu doi seniori de marcă, Iosif Rotariu şi Marcel Baban, pe care îi felicit şi îi apreciez pentru forma fizică pe care o arată la vârsta lor. Mă bucură că jucătorii şi-au revenit după eşecul din etapa de debut a returului, reuşind o victorie la scor”.

Arbitri: Răzvan Drăgoi – Raul Ghiciulescu şi Bogdan Chiorpec. Observatori: Pavel Velcotă şi Florin Mierea.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.